Wpis z mikrobloga

Caly ten projekt Dascoin opieral sie na zalozeniu, ze jak tylko sie wejdzie na gielde zewnetrzna to pojawia sie jacys mityczni inwestorzy kryptowalut, ktorzy podbija cene dascoina 'to the moon' i ci wszyscy netliderzy zostana milionerami, gdy im w koncu sprzedadza te swoje dascoiny po 10euro.

No ale skad ci inwestorzy mieliby sie niby wziasc???

Jakiej praktycznej uzytecznosci ten dascoin na chwile obecna dla inwestora zewnetrznego nie ma zadnej. Ten Greenstorc to jakis zart. Mozna bylo co najwyzej liczyc na jakis kapital spekulacyjny, ktory jak zobaczy jakis zwyzkowy trend na cenie, to sie bedzia chcial pod niego podpiac.No ale na rynku kryptowalut jest teraz bessa, a ten projekt ma tyle negatywnego PR, ze kazdy patrzacy na to z boku wolal sie pewnie trzymac od tego z daleka. Duzo tych patrzacych pewnie nie ma, bo dascoin jest jedynie na jakis minigieldach.Wyglada mi na to, ze jak tylko dascoin wszedl na gielde zewnetrzna to wierchuszka projektu pewnie chciala zrobic jakas pompke na cenie, bo nic tak nie pomoze w sprzedazy licencji jak ladny wykres, ktory pokaze jak juz ci w projekcie zarobili ( i ze ty tez tak mozesz!). No, ale im nie wyszlo. Pewnie za duzo osob, ktoe sa w projekcie od dawna i maja darmowe dascoiny lub po jakis bardzo niskich cenach, poczulo pismo nosem i chcialo zrealizowac zyski lub sie po prostu ewakuowac. Teraz nikt nawet nie udaje, ze tam jest jakis popyt, codziennie cena jest coraz nizsza. Podaz dascoinow bedzie z kazdym dnie rosla i rosla, jak sie nowe coiny wymintuja.Kto przy zdrowych zmyslach odwazy sie wejsc w ten projekt z duza gotowka jako inwestr zewnetrzy , zeby odwrocic trend, wiedzac, ze jak mu nie wyjdzie to nie bedzie mial komu tych dascoinow sprzedac? Tu IMHO nawet hossa na kryptowalutach nie pomoze bo ten projekt jest juz tak naznaczony, ze nikt tego nie ruszy ( a jest 1500 innych, wiec jest w czym wybierac jak ktos lubi kryptowaluty).

Dla mnie jest juz tu pozamiatane, tu juz nic nie bedzie.

No ale jak ktos chce to moze sluchac swoich netliderow, ktorzy siedza cicho, udaja ze nic sie nie dzieje, albo piernicza glupoty typu '95% spadek to normalne w bessie', 'nie masz straty dopoki nie sprzedasz'. Ja zadnego sensownego wytlumaczenia od nich nie slyszalem, a przeciez spadki trwaja juz pol roku,

Jak kto lubi... Czas pokaze. Ja mam popcorn i darmowa rozrywke ;)


#dascoin
  • 4
chwile obecną dla inwestora jakieś praktyczne zastosowanie, oprócz spekulacji?


@fraciu: Nie jestem fanem kryptowalut .Z tego co wiem Bitcoin sluzy do przeprowadzania transakcji, ktorych nie mozesz zrobic w normalnym systemie finansowym, bo sa nielegalne. Jakas wartosc wiec ma, ale jak dla mnie bardzo znikoma. Poza tym to dla mnie czysta spekulacja. Bitcoin nie jest inwestycjasensu stricto, bo w przeciwienstiwe do akcji, obligacji, lokat bankowych czy nieruchomosci nie generuje zadnego