Wpis z mikrobloga

Czym najbezpieczniej wysłać delikatny projektor o wartości 2000zł ?
Słyszałem, że na poczcie gdy wykupi się opcje ostrożnie, paczki faktycznie traktuje się inaczej, kwestia tylko ceny (90zł ).
Można ją co prawda zbić o 50zł nie deklarując wartości, jednak w przypadku zagubienia paczki nici z $.
W przypadku kurierów chyba nie istnieje nic w stylu dopłaty do lepszego traktowania paczki ?
#pocztapolska #kurier
  • 12
@Excalibue: naklejka "ostrożnie szkło " sprawi że kurierzy będą tym bardziej grać nią w piłkę. Porządne, naprawdę porządne opakowanie i ubezpieczenie przesyłki daje szansę na sukces
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrolOkon: ja jak zamawiałem np. Terrarium z naklejka uwaga szklo to paczka zawsze była ok, nie miała żadnych znaków żeby ktoś nią rzucal itd, ale to może wyjątek ¯\_(ツ)_/¯
@Excalibue: Żeby na poczcie zgubili paczkę, to naprawdę trzeba mieć jakiegoś niefarta. Mi się to jeszcze nie zdarzyło (odpukać), a troszkę paczek już wysłałem za ich pomocą. No, ale jeśli sprzęt za 2 koła, to nie ma co cebulić na wysyłce.
@pcela:
Wartość przesyłki tak czy siak musi być wpisana, odpowiada ona za wypłatę odszkodowanie w razie zagubienia paczki.
Ubezpieczenie natomiast pokrywa uszkodzenia towaru w transporcie.
Tak to chyba wygląda.
Jeśli rzeczywiście lepiej traktują paczki na poczcie z WYKUPIONĄ ( nie mylić z bezmyślnym naklejaniem swoich naklejek )opcją ostrożnie to wyśle pocztą.
Jeśli nie, to nie ma co przepłacać i nadać np UPS.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Excalibue:
Wartość i ubezpieczenie to dwie wzajemnie wykluczające się usługi.
W przypadku wartości ewentualne odszkodowanie wypłaca Poczta Polska, zaś w przypadku ubezpieczenia towarzystwo ubezpieczeniowe (po udowodnienia rzeczywiście poniesionej szkody).
@Excalibue:
ubezpieczenie: faktura na nowy sprzęt.
wartość: sprzęt bez faktury lub stary.

Paczki zwykle mają domyślną wartość np. 100 już w cenie. Ubezpiecza się lub zwiększa wartość powyżej takiej kwoty.