Wpis z mikrobloga

@venomik: Rozwiń, proszę punkt drugi. Ja dopiero zaczynam i widzę, że bez znajomości podstaw programowania jest kiepsko. Szczególnie dla osoby, która ma doświadczenie tylko na utest.com. Jakie skillsy oceniłbyś za najistotniejsze dla beginnera?
  • Odpowiedz
@ViciousouL:
Nie ma sprawy.
Jak to usłyszałem swego czasu na konferencji - tester idąc do nowej piaskownicy zabiera większość zabawek ze sobą, programista nie.
Weźmy sobie automatyzację weba, w końcu to najpopularniejsze:
Najważniejsza jest umiejętność tworzenia odpowiedniej architektury/frameworka testowego oraz znajomość selenium. Lekko oczywiście upraszczam, z premedytacją, ale sama umiejeność programowania nie musi stać na wysokim poziomie, bo w większości przypadków korzysta się z bardzo prostej składni.
Dlatego nie jest
  • Odpowiedz
@ViciousouL Python, java i c# są w tym momencie najpoponiejszymi wśród testerów. Sporo firm pozwala automatyziwac w dowolnym języku.

Btw. W sql wystarczy poziom paru joinow i można działać :)
  • Odpowiedz
tester idąc do nowej piaskownicy zabiera większość zabawek ze sobą, programista nie.


@venomik: Niby dlaczego? Jesli programista nie zmienia profilu aplikacji która pisze to śmiało można założyć, że zabawki może przenieść, analogicznie jak tester przechodzi np. z automatyzacji frontu w JSie do automatyzacji backendu w Groovy to większość starych zabawek jest do wymiany.

jakby mi na rozmowie kazali napisać zwykłą silnię korzystając z rekurencji to bym się mocno napocił ;)
  • Odpowiedz