Wpis z mikrobloga

"Rodzina Kowalskich z Żyrardowa, podróżująca czerwonym fiatem 125p po Pojezierzu Mazurskim, proszona jest o pilny kontakt z domem w ważnych sprawach rodzinnych"

Kto pamięta takie komunikaty, nadawane bodajże w PR1 w okresie urlopowym? To z czasów, gdzie nie tylko nie było telefonów komórkowych, ale też i nie każdy miał w domu zwykły telefon. Nie pamiętam, kiedy zaprzestano ich nadawania. Na pewno były w latach 80. Jak w 90 - nie wiem. Może ktoś pamięta? Jestem ciekaw, jaka była skuteczność takiej próby kontaktu z rodziną. Powodem w większości przypadków był zapewne nagły upadek na zdrowiu bądź śmierć kogoś z bliskiej rodziny.

#gimbynieznajo #radio
  • 2
@v-tec: W 80 na pewno jeszcze były. Coś mi świta, że jak przeprowadziłem się z rodzicami do nowego mieszkania, to jeszcze puszczali te powiadomienia, a to był 1988 r. Myślę, że jeszcze na początku lat 90 mogły być. Zasięg takich informacji na pewno był duży bo wtedy wszędzie grało radio - w domach, w pracy, na działkach, na urlopach, w samochodach... Wydaje mi się, że to w trakcie Lata z Radiem