Wpis z mikrobloga

Uważasz, że najwyższy czas wypowiedzieć konkordat? Masz dość finansowania Kościoła przez państwo? Uważasz, że prawie 100 milionów przekazanych Rydzykowi to o 100 milionów za dużo? Chcesz szkoły wolnej od religijnej indoktrynacji? Masz dość kleru wtrącającego się w Twoje życie? Zgadzasz się, że pedofilia w Kościele to poważny problem?

My też! Razem zbudujmy naprawdę świeckie państwo: bez przywilejów dla Kościoła, bezkarności księży-pedofilów, wielomilionowych dotacji dla kościelnych biznesów. Świeckie państwo jest możliwe!


21 października głosuj na Partię Razem do sejmików wojewódzkich – lista nr 6! Będziemy strzec świeckości i neutralności światopoglądowej samorządów. W Sejmie zawalczymy o wypowiedzenie konkordatu i prawdziwie świeckie państwo!

#religia #socdem #kosciol #neuropa #razem #polityka
BojWhucie - > Uważasz, że najwyższy czas wypowiedzieć konkordat? Masz dość finansowan...

źródło: comment_KRr2d8RkDJtLXrK3dwXYGUs4XqRET47y.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
i z podatkiem 70% che che


@WINOGROON: Ale wiesz że propozycja podatku 70% (nawet nie wiem czy dalej to proponują) oznacza się od nadyżki ponad określoną kwotę, a nie od całości? Dokładnie tak samo, jak jest teraz ze stawką 32% w Polsce. Płaci się ją od nadwyżki ponad 85k cebulionów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pk347: przecież wszędzie każdy nawala na kościół i od dawien dawna jest poruszany problem sekularyzacji w Polsce. Jaka tu wyjątkowość, bo ja nie wiem? Nie trzeba wiele samozaparcia, żeby skrytykowac kościół.
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: trzeba mu macki uchlastac, ktorymi oplotl panstwo (religia w szkolach platna z budzetu, zakup ziemi rolnej, dotacje na koscioly, opodatkowanie, ustawowy zakaz mieszania sie w polityke). I poza Razem zadna partia zdecydowanie o tym nie mowi. A to co koltuny z PO odstawialy przez 8 lat to ludzkie pojecie przechodzi, tym bardziej ze od KK regularne kopniaki dostawali. To chyba jakis Syndrom Sztokholmski... no ale to u Polakow szerzej wystepuje...
  • Odpowiedz
@pk347: Może dlatego że większości ludzi to nie przeszkadza? Polska nie konczy się na Warszawie i Krakowie, ba, jak policzysz to ludzie z 10 największych miast są w mniejszości obywateli. Takie postulaty stawiał już Ruch Palikota i skonczył marnie. Platforma to jedno, ale co robiło niby lewicowe SLD w związku z kościołem to jest dopiero kabaret.
  • Odpowiedz
@BojWhucie: kurde jeśli chodzi o poglądy społeczne to mają dość duży rigcz. Gospodarczo jednak rak straszny - ale w sumie nie wiem czy teraz jest jakaś partia bardziej warta głosu. Liczę jeszcze na tą formację biedronia, ale też nie wiem co z tego będzie
  • Odpowiedz
Liczę jeszcze na tą formację biedronia, ale też nie wiem co z tego będzie


@Przegrywek123: tez licze, ze w dziedzinie obyczajowki, wlasnie podejscia do KK bedzie to cos podobnego jak Razem, ale gospodarczo bedzie duzo bardziej umiarkowany. No i ze bedzie to szersza partia, a nie niewybieralny Starbucksowy "klub dyskusyjny".
  • Odpowiedz
@pk347:
1. Trochę kultury. Nie jesteś na wykopalisku, żeby pluć jadem na innych. Dyskusje prowadzi się w ten sposób, że szuka się prawdy. Jeżeli twoją główną intencją to wygrać potyczkę słowną to nie odpisu na ten wpis.
2. No właśnie ateistczna =/= bezwyznaniowa i to jest chyba podstawowa kwestia, którą należy tutaj rozróżnić. Państwo świeckie narzuca świeckie pojęcie rzeczywistości i działa na niekorzyść wszelkim działalnościom religijnym włącznie z dyskredytacją wartości. Czyli
  • Odpowiedz