Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problemik. 10 dni temu tj. 20.08 zrobiłem piwko z brewkitu (zdjęcie ukazuje dokładnie jakie) wyszło mi 21l, zalecane jest 23 ale chciałem by wyszło bardziej goryczkowe. Fermentacja miała ustać po 4-8 dniach jak podaje instrukcja na etykiecie. Mija 10 dni a fermentacja dalej trwa lecz nie taka burzliwa jak wcześniej. Chciałem rozlewac do butelek ale nie wiem czy dobrze zrobię, poradzicie coś?
#piwowarstwo #piwowarstwodomowe #piwo #brewkit
Tom6533 - Mirki, mam problemik. 10 dni temu tj. 20.08 zrobiłem piwko z brewkitu (zdję...

źródło: comment_hom81TJRpraiuFPiOJJJ10Oi0DKPZFAC.jpg

Pobierz
  • 5
@Tom6533: Dwutlenek węgla stamtąd magicznie nie zniknie (o ile ma jakikolwiek zapach). Bulgotanie też niestety nie jest wyznacznikiem trwania fermentacji. Kluczowa jest temperatura, jeśli fermentowałeś w temp. niższej, niż w instrukcji, to będzie to trwało dłużej. Niestety nikt ci nie powie ile powinno mieć do butelkowania, bo za każdym razem (dla każdego piwa) jest inaczej. Jak nie jesteś pewny, to poczekaj jeszcze kilka dni.
Żeby piwo było bardziej goryczkowe, to trzeba
@Nemrod No goryczki też bedzie miał więcej, bo jest mniej wody w stosunku do chmielu ;)

@Tom6533 Tak jak kolega wyżej pisał - poczekaj do 14 dni. Piwa z brewkitów kończą od 3Blg - 1.5Blg. Jak fermentacja miała mniej niż 16 stopni to mogła potrwać dłużej, jak więcej to bezpiecznie można butelkować.