Wpis z mikrobloga

Mirki z #slask #katowice

Po 7 latach za granicą wracam wraz z żoną i dzieckiem na Śląsk. Znacie jakieś dobre agencje nieruchomości bądź strony z ogłoszeniami o wynajem mieszkania? Może macie jakieś doświadczenia z wynajmem? Interesuje mnie wynajem czegoś w okolicach Katowic (do 20 min autem) z min 2 pokojami i o powierzchni min 50 m2. Coś w normalnym standardzie, w cenie do 2200 zł ze wszystkim. Jest to realne?
  • 29
@oxymirek Chorzów polecam, szczególnie klimzowiec, blisko parku, dtś, dojazd super do Katowic. Tychy to taka sypialnia Katowic, wszędzie autem a do Katowic dk86 potrafi się korkować
@oxymirek No to szukaj na Paderewie. A4 business park widac z okien, a do samego końca Francuskiej 10 min na piechotę.
Za ta kasa by coś było, ale kwestia tego co chcesz w tym mieć.

Kumpel za umeblowane mieszkanie 70m na Koszutce płaci 3k, ale nowe budownictwo i z tarasem.
@oxymirek dawaj do Siemianowic na dzielnice Michał, ładna spokojna okolica do Katowic dojazd w 15 min autem a bus w 30min wszędzie sklepy itp duży park no i basen za oknem.
@oxymirek: Za 2200 zł to w aglomeracji śląskiej można domy wynajmować ;) Celowałbym może w Murcki, Giszowiec, ewentualnie Chorzów-Batory? Tychy są wg mnie trochę daleko. Generalnie na Francuską najlepiej wjechać z A4.
@hufosterex cześć, jest wiele rzeczy, które mnie już tu męczą.

Zacznę od zarobków, są one praktycznie takie same jak w Polsce, zarówno średnia krajowa jak i płaca minimalna...i jest ok, gdyby nie kilka rzeczy:

Po pierwsze ceny mieszkań - od kiedy mieszkam w Brnie, ceny skoczyły ponad 100% do góry. Teraz chcąc kupić mieszkanie nawet nie w samym Brnie, a w pobliskich Moravanach muszę się liczyć z wydatkiem rzędu 10000 zł w
@oxymirek: Jestem w lekkim szoku, byłem przekonany, że w Czechach żyje się dużo łatwiej niż w PL. Ile to człowiek na Mirko może się nauczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szczególnie jestem zdziwiony jakością jedzenie i otwartością Czechow - zawsze myślałem, że jest odwrotnie...

Dzięki wielkie za małe wyjaśnienie!

PS: A Brno to kojarzę z Sylwestra, najbardziej chyba wyludnione miasto jakie widziałem, faktycznie w Brnie nie ma za
@hufosterex Nie wiem oczywiście jak jest w innych miastach, ale w Brnie przy obecnych cenach łatwo nie jest :-) i chociaż Czesi są zamknięci to jest mnóstwo obcokrajowców, z którymi zaprzyjaźnić się łatwo :-)
W Brnie mieszka około 400000 ludzi, czego jednak często nie czuć :) zwłaszcza w weekendy gdy spacerujesz po centrum masz wrażenie, że jesteś w mieście duchów - ulice starego miasta są prawie puste. Czesi lubią siedzieć w domach