Wpis z mikrobloga

dobra #rozowepaski wy się pewnie znacie, co na wypadanie włosów? Jakiś preparat, a może nie dostarczam czegoś w diecie? Pracuje nad biurkiem i po całym dniu pracy mam biurko we włosach, na środku głowy już mi się przerzedziło że widać skóre, na razie maskuje to zaczesywaniem na bok. Kiedyś miałem bujną czuprynę, jak do tego wrócić? 24 lvl

#niebieskiepaski #zdrowie #pytanie #wlosy #odzywianie #dieta #wypadajacewlosy
  • 14
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: no, to sprawdz. zwlaszcza, gdyby przerzadzaly sie tez brwi. ja nie mialam nigdy takich problemow, ale ze sa czeste, to zapisalam sobie porade, ktora na jednej grupie podal bardzo znany dietetyk:
wyklucz wysoki poziom homocysteiny
wyklucz problemy z tarczycą i nadnerczami
wyklucz kłopoty z żelazem (anemia, poziom ferrytyny poniżej 60, pomimo widełek od 30)
wyklucz niedobory cynku i selenu
jak zbadasz, to sie pochwal, co wyszlo. mam tez zapisane, jakie suple polecal ;-) mysle, ze warto poczytac tez na wszelki wypadek o lysieniu androgenowym i sprawdzic hormony plciowe.
@RebeliantT-1000: nie wiem, jakie badania dokladnie mial na mysli autor porady, ale stawiam, ze na pewno bedzie to kortyzol. ja robilam jeszcze DHEA.
tutaj mozesz wiecej poczytac, jakie badania mozna zrobic i jest tez domowy sposob na wstepna ocene, czy jest problem i wymaga dalszego dzialania: http://www.tlustezycie.pl/2013/03/samodzielna-diagnostyka-wypalenia.html przy czym oczywiscie w niektorych srodowiskach to jest kontrowersyjny temat i generalnie problem nie istnieje ;-)
@RebeliantT-1000: to jest raczej medycyna funkcjonalna ;-) przynajmniej to, czym ta pani sie obecnie zajmuje. ma jeszcze inne artykuly na blogu na ten temat. moze ten daje wiecej wskazowek: http://www.tlustezycie.pl/2014/10/wyczerpanie-nadnerczy-w-funkcjonalny.html no, "niestety" to jest zabranie sie za caly organizm - szerzej zakrojona diagnostyka, ograniczenie stresu, dobra dieta, sen, odpowienia aktywnosc fizyczna, suplementacja, leczenie innych chorob. mozesz sprobowac na wlasna reke poczytac i zabrac sie za siebie albo zainwestowac i isc np.