Wpis z mikrobloga

Wczoraj pierwszy raz zrobiłam trening FBW, który poleciliście od Warszawskiego Koksa i mam pytanie xD
Jak dobieracie ciężar? Ma być progresja co trening ale ja chyba wczoraj pojechałam bo po kilku godzinach nawalały mnie nogi że myślałam że padnę. Także progresji nie będzie, a raczej też treningu jutro xD. Chociaż w planie nie ma przysiadow to może się uda. Teraz mam też giga zakwasy ale tego bólu po treningu to się nie spodziewałam. Ćwiczyłam już wcześniej z obciążeniem ale w troszkę inny sposób i ostatnio chyba w lipcu.

Jeszcze pytanie numer dwa co to jest za ćwiczenie "łydki" xD.

#mikrokoksy #silownia
  • 16
@JestemMisiem moja dziewczyna która trenuje tym planem zaczynała od pustego gryfu (7 kg) aby nauczyć się techniki i zwiększa powoli ( teraz np 19 kg na przysiad) i nie narzeka na ból poza zakwasami.

Stajesz na lekkim podwyższeniu (5-8 cm) przednia częścią stopy i unosisz całe ciało. Jakieś hantelki jako obciążenie.
@JestemMisiem: łydki: nogi proste w kolanach, sztanga na plecy (choć może na początek nie) następnie stajesz palcami na jakimś klocku / schodzie i tak jakby "stajesz na palcach a potem obniżasz się" i tak do czasu aż łydki będą piekły. Następne 3 dni nie będziesz mogła chodzić :D
@JestemMisiem: tak w ogóle to nie zakwasy a po prostu mikrouszkodzenia mięśni - to jest celem treningu silowego. Po jakims czasie organizm sie zaadaptuje i znacznie mniej bedzie bólu po treningu.

Na potreningową regeneracje dobrze moze podziałac rolowanie/automasaz, sauna/zimne kapiele, kapiel z solą np magnezowa.

A na nastepnym treningu nie cwicz do upadku mięśniowego- zapas ok 2 powtórzeń zachowaj.

A przed treningiem solidna rozgrzewka