Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Rozmowa o pracę u Janusza.

-Wiek ?
32 lat
-Ma Pan żonę, dzieci ?
Nie
- Pewnie kredytów też Pan nie ma ?
Nie mam.

Janusz na koniec podsumował: "Raczej jest to na Pana niekorzyść".

Co z tego, że kończyłem Politechnikę (MiBM). Co z tego, że mam razem 5 lat doświadczenia w dwóch firmach na jakiś lepszych stanowiskach. Co z tego, że na studiach pracowałem fizycznie, żeby nie brać pieniędzy od mamy.
Janusz ma takie podejście. Tego nie potrzebujemy. Wykształcony, ma doświadczenie, pewnie będzie chciał dużo zarabiać. Obłęd.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 45
@AnonimoweMirkoWyznania: I wyobraź sobie, że Pan Janusz choćby miał się za przeproszeniem zesrać i żeby mu firma podupadła, to będzie wolał szukać pracownika przez kolejne kilkanaście miesięcy opowiadając w mediach że nie można znaleźć pracowników.

Takie to właśnie mamy "braki pracowników" którymi się nas straszy. Chcesz pracować, masz kwalifikacje, ale pracy nie dostaniesz, i potem media swoje: "Polacy nie chcą pracować", "Dramatyczny niedobór specjalistów" itp.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mam podobnie i za takie coś mnie najbardziej cenią - dyspozycyjność - wiedzą że na mnie praktycznie zawsze można liczyć bo nie mam żadnego gówniaka, nie mam baby za którą muszę skakać, ja trzeba pilnie zostać po godzinach to zostanę - takie coś się ceni i za takie coś się płaci ;)
@MatKon: Widocznie obchodzi. Nie ma prawa zadawać takich pytań, ale zadaje, odmowa odpowiedzi skutkuje nieoficjalnie negatywną decyzją o zatrudnieniu, a jako pretekst poda wymyślony powód albo żaden. Inny przykład, mój kuzyn, wyższe wykształcenie kierunkowe, Cady, srady, praca przy projektowaniu wentylacji czy coś podobnego. Na dzień dobry wymóg przy umowie podpisać dodatkowo wypowiedzenie bez daty. Nie ma obowiązku podpisania, a pracodawca nie ma obowiązku zatrudnienia. Miejscowość kilka km od miasta mającego ponad
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ja już dawno mówiłem takie teorie, że każdy kto ma choć odrobine rozumu mógłby już dawno wyjechać za granicę zamiast robić za najniższą krajową

A zostają tylko tacy którzy tutaj mają powody żeby sieddziec, bo już w gimnazjum lub średniej zdecydowali się założyć rodzinę, potem wpadka i już są uwiazani