Wpis z mikrobloga

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w różnych miastach. Sprawdziłem, że w mojej Pile średnia cena za metr to około 4 700 zł i postanowiłem zobaczyć jak to wygląda w innych miastach. Narzędziem analitycznym był dla mnie serwis otodom, gdzie można segregować oferty po cenie za metr kwadratowy. A zatem wybierałem wszystkie mieszkania, segregowałem po cenie i wybierałem środkową kartę ofert. Jestę statystykię XD

Trochę repost z nocnej, ale z aktualizacją o kilka dodatkowych miast.

Sopot 13 300 zł za mkw
Zakopane 12 000 zł za mkw
Świnoujście 10 900 zł za mkw
Warszawa 9 000 zł za mkw
Gdynia 7 750 zł za mkw
Kraków 7 750 zł za mkw
Kołobrzeg 7 700 zł za mkw
Gdańsk 7 594 zł za mkw
Poznań 6 700 zł za mkw
Wrocław 6 622 zł za mkw
Katowice 5546 zł za mkw
Lublin 5 420 zł za mkw
Białystok 5 220 zł za mkw
Szczecin 5 190 zł za mkw
Łódź 5000 zł za mkw
Bydgoszcz 5 000 zł za mkw
Toruń 5000 zł za mkw
Piła 4 700 zł za mkw
Koszalin 4 380 zł za mkw
Gliwice 4328 zł za mkw
Suwałki 4 200 zł za mkw
Łomża 3 800 zł za mkw
Gorzów Wielkopolski 3 670 zł za mkw
Grudziądz 3 600 zł za mkw
Piotrków Trybunalski 3 500 zł za mkw
Szczecinek 3 300 zł za mkw
Jastrzębie Zdrój 2 350 zł za mkw
Kłodzko 2 350 zł za mkw
Nysa 3 250 zł za mkw
Ustrzyki Dolne 2 800 zł za mkw
Przemyśl 2 200 zł za mkw
Wodzisław Śląski 2 200 zł za mkw

To oznacza, że na przykład przeprowadzka ze sprzedażą mieszkania z drogiego, do taniego miasta do porównywalnego lokum, może pozwolić na pozostawienie w kieszeni sporych pieniędzy – zwłaszcza w przypadku Warszawy i Przemyśla. Może warto to Przemyśleć XD

Wpisujcie miasta! ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo rzecz jasna jest ich bardzo dużo, a już mi się więcej nie chciało.


#nieruchomosci #ciekawostki #miasta #warszawa #krakow #allegrostatystyka #polska #budownictwo #gospodarka #pieniadze #repostznocnej
pogop - Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w różnych miastach. Sprawdziłem, ż...

źródło: comment_ZnjoFWQHjKqNL2KBKvlp9L9B4WvR3Pxs.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imateapot: Nie jeździłem tam już długo, ale nawet niech to będzie 30 do 40 minut. To myślę że podobne czasy wykręcisz mieszkając na Targówku, Białołęce czy w innym miejscu po prawej stronie Wisły, do Marek prowadzi Trasa Toruńska którą szybko się jedzie.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: To sprawdź godzine 8-9 a potem 16-18. Jeden wielki kibel i wszystkie mosty na czerwono. XD Wychodzi nawet godzina do centrum/daszyńskiego, mordor kolejne 10 minut. + szukanie miejsca postojowego.
No ale przynajmniej na hotdoga do IKEI masz blisko.

Ja tam bym wolał coś za młocinami, gdzie można podjechać sobie na park and Ride chociażby. Czy Ursusie, gdzie wbijasz w SKM i jesteś w centrum. Ewentualnie Rembertów, gdzie też SKM czy KM jeździ w 20 min do centrum.

Trasa Toruńska którą szybko
  • Odpowiedz
@50HerbatGreya: no dobra ale mówimy o godzinach w których cała Warszawa jest #!$%@? i nieważne skąd jedziesz będziesz stał :D Ja w Mordorze miałem miejsce parkingowe w garażu XD I tak jak pisałem niedługo będzie Metro od Trockiej więc 10 minut i jesteś w metrze
  • Odpowiedz
Wrocław 6600 a ja w zeszłym roku zapłaciłem za mieszkanie pod Wrocławiem (2 km od granicy) 3100 / m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkanie 90 m2, 130m2 ogród i w cenie dwa miejsca postojowe. Do centrum w godzinach szczytu 30 min, a 15 min do centrum handlowego Factory. Na miejscu jest cała infrastruktura. Za tą cenę mógłbym kupić zapyziałą kawalerkę w centrum.


@Fafu: Czas podany jadąc
  • Odpowiedz
@Oskarek89: samym metrem wychodzi wtedy do wierzbna wtedy ok 30 minut. + 10 min z obu stron budynek-metro czyli razem 50. W sumie szału nie ma no ale w końcu niby 2x większa chałupa xD

te 140 mw to chyba policzyłeś z pomieszczeniem gospodarczym i garażem a tego się nie wlicza w metraż przy zliczaniu "domku" stąd dupne 2800 za metr Ci wyszło a realnie 4000k za deweloperke i 5
  • Odpowiedz
@Blitzkrung: > ktora miejsce?

Lutynia.

Czas podany jadąc komunikacją miejską? Bo jak autem to powodzenia z dzieciakami...


@wojtas_mks: Autem. Komunikacją miejską do rynku 1h. Z dzieciakami to nie problem bo w tym roku otworzyli nową dużą szkołę podstawową + przedszkole. Jak będzie trzeba do liceum to się kupi skuter.
  • Odpowiedz
@50HerbatGreya:
@Oskarek89:

Usraliście sie tych Marek, a ja nadal nie wiem skąd do cholery sa takie drogie mieszkana w Świnoujsciu!!!???

Pozatym, Oskarek zapewne trafił fartem, gdyz duży metraz zazwyczaj jest o wiele tanszy, także w wwa, mozliwe też ze deweloper juz sie nie chcial z tym #!$%@?ć wiec wystawil po kosztach, mozliwe ze jakas ostatnia sztuka (moja siostra tak kupila nówke 60m2 bielany za 6,5 gdzie obok są
  • Odpowiedz
@50HerbatGreya: sprawdziłem na papierze dokładnie.
130m2 jest na papierze ale nie wliczone jest z jakiegoś powodu 30m2 poddasza. A po podłodze to tam jest nawet nie 30 a 60m2 XD więc teoretycznie za 390k mam 160m2 a nie 130. A nawet jakbym się uparł z tą podłogą to 190m2 XD
Do tego mam ogródek 150m2 i parking.
  • Odpowiedz
@Krople_do_nosa: no dobra, ale uzasadnienie wyższej ceny nie może być takie, że 18 km do Gdańska czyli godzina w szczycie albo pół godziny poza nim - wedle tej zasady to zaraz Nowy Dwór i Elbląg będzie po 8k - to musi wynikać z czegoś jeszcze, przodujący w statystykach przestępczości Sopot to kurort, podobnie Świnoujście - zapewne w części zachodniej dzięki Niemcom, bo wschodnia przez promowe wąskie gardło to praktycznie tylko
  • Odpowiedz
@pogop: Słoik z Przemyśla pozdrawia...

Mieszkanie, które mam w Przemyślu chyba na airbnb przerobie, bo ani tego sprzedać się nie da za sensowną cenę ani wynajem długoterminowy nie jest dochodowy.
  • Odpowiedz