Wpis z mikrobloga

@Maci3kxD: ja #!$%@? co za idiotyzm zapominanie że ci ludzie którzy mordowali są autorytetami w szkołach do których chodzili Ukraińcy. Niech to zmieniać a będzie można próbować budować relacje od nowa
  • Odpowiedz
@PtasiBrzuch: prawicowy pomiot ukraiński pewnie tak, dalej czci banderę i generalnie nie różni się wiele od polskich fanatyków prawicowych. Gdyby nie zwaśnione narody, Ty i oni moglibyście sobie podać rękę, bo wiele was łączy, dzieli tylko konflikt interesów. Ale dowiedz mi w jakiś sposób, że dosłownie każdy młody Ukrainiec utożsamia się z banderowcami i jest dumny z Wołynia. No bo w Polsce może być pełno lewaków, ale na Ukrainie lewactwo pewnie w ogóle nie występuje, ani też nic pośrodku. Taki naród, który posiada jedynie skrajną prawicę, lel

Jakie mamy czarne plamy na historii?


Pogrom kielecki, to że w czasie wojny również zdarzało się że dopuszczaliśmy się mordów i gwałtów na ludności cywilnej, to że zdarzały się przypadki, kiedy pomagaliśmy nazistom w łapaniu żydów, to że rabowaliśmy to co po nich zostało, to że na kresach witaliśmy nazistów radośnie i coś tam jeszcze się znajdzie. Ale znowu zanim po raz kolejny przytkniesz mi łatkę lewaka - to wszystko nie może przykryć faktu, że mamy wiele powodów do dumy. Po prostu ja nie traktuję historii wybiórczo i nie widzę jej w sposób
  • Odpowiedz
@PtasiBrzuch: no wiadomo, jak z Jedwabnym, nie wiem, może to bajki, ale dziwne mimo wszystko, że po czasie negujemy wszelką krzywdę zrobioną żydom. Jeśli nic z tych rzeczy nie miało miejsca, to się ucieszę, ale mam wrażenie, że po prostu lubimy wybielać naszą historię. Zawsze mnie też ciekawi taka polaryzacja - że z jednej strony walczymy o dobre imię narodu, próbując odciąć od wszelkich sugestii, że Polacy robili, albo robią
  • Odpowiedz
@Kenteris ale weź coś #!$%@? poczytaj na ten temat, (((ofiary))) zostały zastrzelone, za posiadanie broni w tym czasie była kara śmierci, i to taka prawdziwa, wykonywana bardzo szybko. A tutaj jakiś niby kilkutysieczny tłum, zero skazanych, ciągle zmieniająca się liczba ofiar, nie bądź #!$%@? śmieszny z tym pogromem.
  • Odpowiedz
@PtasiBrzuch: nie wiem, nie wykluczam niczego, bo zależy mi jedynie na prawdzie obiektywnej, nie przefiltrowanej przez którąkolwiek ze stron. Tym niemniej nie da się zaprzeczyć, że Polacy nie byli wyłącznie rycerzami w lśniącej zbroi i też mamy coś za uszami. Ja tymczasem kończę, muszę się jeszcze przespać. Pozdro.
  • Odpowiedz