Wpis z mikrobloga

Mam dysk ssd na system i hdd na dane(Seagate 1TB 7200obr. 64MB) no i ten właśnie hdd ostatnio coś mi tam głośniej chodzi. Nie zauważyłem problemów z działaniem tylko hałas jak przyłożę ucho do obudowy komputera(mam go zamontowanego pod cd romem więc słychać go bardzo dobrze). No i pytanie mam takie, czy defragmentacja może pomóc zważywszy, że mam go ponad 3 lata i nie robiłem tego jeszcze? No i drugie pytanie zasadnicze, czy może ta defragmentacja zaszkodzic?
#informatyka #komputery #pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
@MynameisLuca: przy partycji NTFS defragmentacja nie robi aż takiej różnicy, a na pewno nie wpłynie znacząco na działanie, szczególnie że to nie systemowy dysk.
Za to jak chyli się ku końcowi to jak najbardziej może go dobić ;) daj mu spokój, sprawdź SMART.
  • Odpowiedz
@MynameisLuca: Idź do krawca i kup 2 paski gumy takiej jak do spodni, przewiąż przez slot na CD-ROM'a tak żeby ciasno wsadzić między te pasy dysk.
Przycebuliłem tak na Seagate'ach bo były tanie jak barszcz ale hałasowały niesamowicie i po takim zabiegu stały się praktycznie prawie że bezgłośne a działają od już jakichś 3-4 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S
Tak wiem. Mam nietypowe podejście. Choć chyba
  • Odpowiedz