Wpis z mikrobloga

#swietyzabiusz #przegryw

Historia św. Wygrywiasza

Razu pewnego król ludu Wygrywian, Cha'ad z dynastii Normikidów, dekretem swym wszystkich przegrywów z kraju swojego pragnął wypędzić. Zebrał doradców swoich i tak do nich rzekł "Nim rok ten się dokona każdy przegryw ma opuścić kraj mój, a kogo na drodze czy rynku znajdziecie, ten na miejscu pojmamy zostanie i przyprowadzony przed oblicze moje, a tam spotka go kara. Nie chcę przegrywów w kraju mym, bo oni psują innych ludzi i odrazą serce moje napełniają".

Tak się stało, że w owym czasie w kraju Wygrywian przebywał Pan i uczniowie jego przegrywy. Zobaczywszy królewskiego posłańca idącego w ich kierunku, zbliżył się jeden z sług Pana do niego i zapytał w jakiej sprawie przybywa. Posłaniec wyrzekł krótko "król mój zarządził, by każdy przegryw opuścił królestwo jego nim wiosna zerwie pajęczynę chłodu z ziemi. Zanieś ten rozkaz mistrzowi swojemu". Mistrz, usłyszawszy rozkaz, nie okazał gniewu, zamiast tego wyrzekł do uczniów swoich "pójdziemy stąd, nie warto przebywać w gościnie tego, kto gościom swoim kufel ze stołu zabiera nie dając dopić trunku".

Na szlaku blisko granicy spotkali Wygrywiasza, byłego ucznia Pana, który wiarą i pracą był sięgnął wygrywu. Zapytał go Pan "co tutaj robisz, Wygrywiaszu? Czy nie powinieneś teraz zajmować się zajęciem wygrywa miast stać tutaj niby słup?". Odrzekł mu Wygrywiasz "pragnę iść z Tobą Panie, choć mogę tu zostać. Zaprawdę wolę z Tobą przegrywać, niż z niesprawiedliwym królem wygrywać".

Zaprawdę, Pan błogosławi tych, którzy w wygrywie zachowują miłość i solidarność dla braci swoich w przegrywie.

Oto Słowo Żabie
W.....z - #swietyzabiusz #przegryw

Historia św. Wygrywiasza

Razu pewnego król l...

źródło: comment_57Ygh3hzkobofZuVCyCTvNuftiKytTsI.jpg

Pobierz
  • 11