Wpis z mikrobloga

Jeśli chodzi o nowe auta, to mi się marzy taki, który nie wygląda jak czołg, ma duże okna i dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Silnik wolnossący o cywilizowanej pojemności w stosunku do gabarytów. Samochód, który nie jest wykonany jak tandetna plastikowa chińska zabawka. Który nie ma pierdyliona ekraników, guzików i innych przeszkadzajek. Dający pewność, że zawsze dojadę na miejsce nawet mimo drobnych usterek. #motoryzacja #samochody #nieznamsiealesiewypowiem #oswiadczenie
  • 20
@xud9: Mam to samo z silnikiem. Wymagam tylko albo wolnossącej jednostki która wygeneruje te 160 koni lub turbodladowane ale nie 1.0 tfsi tylko porządne 1.8, 2.0 czy 2.5T ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@przeeemoooo: musiałbym zobaczyć krzywą momentu w tym silniku V8, ale znając życie to T(F)SI.

Tylko, że to też nie jest uczciwe zestawienie, bo 400 KM z dwóch litrów to wielkie wysilenie tej jednostki. R-ka ma 310 IIRC.
@przeeemoooo: ok, ale nie wysilone na poziomie 400 KM z 2,0 TSI.

Mnie osobiście drażni to opędzanie się od turbobenzyn jak diabeł od święconej wody. Jeździłem wolnossakami i jest to gówno, nieważne, czy mają 1,5 czy 2 litry. I mowa o zwykłych samochodach, a nie potworach z silnikami V8, palącymi 100l/100 km ;)

Produkowanie samochodów pod kątem siódmych właścicieli za 15 lat się skończyło. Pierwszy właściciel ma w nosie, co ten
@ppqa: nie mam nic do turbo. Chciałbym mieć drugie auto takie weekendowe z v8. Na co dzień nie widzę problemu żeby moja luba jeździła np audi a3 1.8t czy jakimś innym doładowanym coltem. Sam jeżdżę starym volvem odrestaurowanym z silnikiem 2.4td prosto ze starego busa vw(orginalnie montowany). Z nowych aut patrząc na silniki to osobiście albo kia ceed tak dla kobiety albo dla mnie isuzu d-max. Ale no ile osób tyle
Mnie osobiście drażni to opędzanie się od turbobenzyn jak diabeł od święconej wody. Jeździłem wolnossakami i jest to gówno, nieważne, czy mają 1,5 czy 2 litry. I mowa o zwykłych samochodach, a nie potworach z silnikami V8, palącymi 100l/100 km ;)


@ppqa: a mnie drażnią mity na temat spalania większych jednostek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xetrov: to obaj jesteśmy ROZDRAŻNIENI ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak uczciwie to średni sens ma porównywanie dużych silników wolnossących z małymi turbo, bo te pierwsze występują obecnie incydentalnie. I też chyba mało kto je aktywnie rozwija.

Dlatego obecny front walki to małe wolnossące lub małe turbo i tu zawsze opowiem się za tymi drugimi.