Wpis z mikrobloga

Z jak daleka dojeżdżacie do #lublin do pracy i czy uznajecie taką odległość za komfortową (pod względem czasu / wydatków / wygody )? W kilkuletniej perspektywie szykuje mi się wyprowadzka ze stancji na własny kawałek ziemi i zastanawiam się jak daleko mogę się odsunąć od miasta żeby codzienny transport nie zjadał mi znacznej części dnia. Wstępnie myślałem o odległości ok. 20-25km od centrum
  • 16
@Niestety: przez całe liceum i połowę studiów dojeżdżałem 20 km, trwało to jakieś 50 minut w jedną stronę (bo mpk+busem). Teraz mieszkam w Lublinie i do pracy mam 6 km, często chodzę (50 minut), albo jeżdżę rowerem (25 minut). Busem/samochodem jakieś 15 minut. Nie zamieniłbym się z powrotem.
@Niestety: Kilka rzeczy:
1. Czy będziesz musiał się przebijać przez miasto? Bo to trochę trwa - obwodnica pomaga, ale obwodnica to nie teleport - robisz kilometry i troszkę to trwa. Ważna jest też godzina.
2. Jeżeli pracujesz na obrzeżach lub blisko nich, to nie ma problemu jeżeli dojeżdżasz od te strony. Przykład: Białka - Mełgiewska - 45-50 minut. Znajomy jeździ ze Sławina w okolice Zemborzyckiej i trwa to godzinę. A inny,
@Niestety: 15-7 lat temu dojeżdżałem z Lubartowa na studia i do pracy. Najpierw busami potem samochodem. Im dłużej tym było gorzej, busów ciesz mniej, więc korki coraz wieksze. DK19 w szczycie codziennie stoi juz w Niemcach. Od paru lat mieszkam w Lublinie i nikt mnie nie przekona do powrotu za miasto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Niestety: kiedyś czytałam o badaniach co wpływa na dobre samopoczucie człowieka ogólnie. Jednym z czynników była niewielka odległość od miejsca pracy. Człowiek nie denerwuje się że stoi w korkach, jest szybko w domu po pracy, jeśli ma blisko może się przejść nawet na pieszo i nie brać samochodu. Ja mam do pracy 15 min autobusem i jakbym miała jeździć 30 km to bym na pewno nie chciała.
@mannoroth: @wielowitamin: Właśnie celowałem w działkę w bardzo bliskiej odległości od drogi S12, pomiędzy Piaskami a Kalinówką. Pracuję przy Parku Saskim, więc dojazd Aleją Solidarności byłby sprawny (tak mi się wydaje). Trochę już po tych miejscowościach jeździłem wzdłuż serwisówki, na Kalinówce spotykałem oferty ok. 220 000 zł za 15 arów co jest dla mnie za dużą kwotą na ten moment. Ale już przy Piaskach ( czy też w okolicach Mełgwi
@Niestety: zwróć uwagę na samoloty. W Kalinówce chyba w miarę cicho. Dalej na piaski to wg uznania. Pomyśl jak się będzie potomostwo potem przemieszczać. Szukałem działki miałem budować stwierdziłem, że jednak biorę fajne mieszkanie - zawsze można sprzedać ;) Teraz przymierzam się do domu ale ze względu na dojazdy raczej zaakceptuję mniejszą działkę i zbliźniaczenie niż duży dystans. Możesz pomyśleć nad jeszcze innym rozwiązaniem. Bronowice / dziesiąta i poszukać czegoś w