Wpis z mikrobloga

Mircy, pytanie.

#linux #manjaro #naukaprzezpraktyke #praktykaprzeznauke

Otóż mam taki problem.

Zainstalowałem sobie Linuxa Manjaro i jest to drugi Linux, z jakim mam do czynienia (pierwszy to był Mint na różnych GUI). Do przeglądania poczty wybrałem sobie Thunderbirda, do muzyki ogarnąłem Spotify spoza repo. Na Windowsie Spotify miał funkcję działa w tle, czyli wyłączało się okienko pulpitowe i wisiał sobie gdzieś na pasku, dalej odtwarzając. Bardzo mi się podobała ta funkcja i chciałbym w ten sam sposób użyć Thunderbirda. Tutaj właśnie jest miejsce na dwa pytania.

1. Czy się da?
2. Jak?
  • 8
@Kelin: Wywal go na inny pulpit :) Jeśli aplikacja nie ma zaimplementowanego zwinięcia do samego tray'a, to się nie da. Ale zawsze możesz wywalić okienko na inny pulpit i nie będzie przeszkadzała.
@cyanoone: Okej, Nuvola działa w trayu, więc problem można uznać za rozwiązany, dzięki. Kojarzysz opcję zmiany języka?

@Kryspin013: Owszem, były pluginy, ale aktualnie są... niewspierane. Przez co do nowych wersji Thunderbirda nie da się ich wrzucić. To o czym mówisz, uniwersalne dla aplikacji, to chyba Kdocker. Będę z nim właśnie zaczynał zabawę, poinformuję o rezultatach.
@cyanoone: Nie w Nuvoli. W appce dekstopowej jak najbardziej. Jak uda mi się Thunderbirda ogarnąć, to i pewnie Nuvolę wywalę, spróbuję po prostu Spotify tym samym ogarnąć.