Wpis z mikrobloga

Co wy na to, żeby zrobić film "Pedalstwo". Wielki reżyser Sojciech Wmażowski nagrałby soczyste scenki jak pedalstwo gwałci małe dzieci, jak zarażają się hivem, jak kradną i jak mieszkają w brudnych squatach ćpając narkotyki.

Potem czaicie te komentarze. Wybitny film poruszający ciężki temat. Reżyser obiektywnie przedstawił w wiarygodny sposób problem pedofilii wśród homoseksualistów. Trzymające w napieciu i porażające prawdziwe kino. Wręcz dokument!

Wiecie co mnie #!$%@?? Że cała ta lewa hołota traktuje "Kler" jak dokument. A jest w nim tyle prawdy co w Drogówce czy Botoksie. W Wołyniu Smażowski potrafił przedstawić dwie strony - byli przecież Polacy, którzy zabijali Ukraińców. A w tym paszkwilu przedstawił duchowieństwo jako gigantyczne zło złozone tylko ze szkodników i gwałcicieli. Jeśli ktoś poznał tę grupę społeczną szerzej to wie, że to jest krzywdzące. Dlatego śmieszy mnie to jaranie się tym filmem i traktowanie go niczym dokument. A jednocześnie smuci mnie ten wszechobecny atak na księży. Nikt nikomu do kościoła chodzić nie każe. Nikt nikomu nie każe brać ślubu kościelnego ani obchodzić świąt Bożego Narodzenia. Nie chcecie słuchać kazać to nie chodźcie do kościoła. I tyle. Dajcie żyć innym tak jak chcą. I miejcie świadomość, że KK to największa organizacja charytatywna na świecie.

#kosciol #duchowienstwo #kler #bekazlewactwa #neuropa #prawica #rozsadek #film #rzeczywistosc #konserwatyzm #katolicyzm #wiara
  • 112
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina: bo tradycja =/= kościół
Ktoś może chcieć ubierać choinkę, ktoś może chcecie dmuchać świeczki na torcie, ktoś może chcieć psikać się woda i malować jajka, ktoś wycina dynie, czy topić marzannę. Są tradycje które ludzie traktują jako zabawy, jako coś co daje odskocznię od codzienności. A to że w niektóre święta wtrącił się kościół i je przejął, a jeszcze inne całkiem zakopał to nie wina tych świąt. Ale chyba wielu
  • Odpowiedz
@franske_pige: O #!$%@?. Nieźle. Ślub kościelny i pasterka też kojarzy Ci się z przedchrześcijańskimi czasami?
"jak kościół był słaby że przegrał z pisankamk i musiał je przyjąć" XDDD Kościół jest tak słaby, że cały czas feministki drą #!$%@?ę, że wpływa na całe prawodawstwo w Polsce i na świecie i jest źródłem całego zła. Nawet mi cię nie żal w sumie.
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: to ze tam jakis lokalny klecha jest wrecz wzorem, to dobrze, niech wskazuje droge parafianom ale on nic nie znaczy w obliczu koscielnych elit, jezdzacych maybachami, noszacych zegarki za grube tysiace i #!$%@? sie polityke. Bo jesli przejedziesz sie po malych parafiach, to faktycznie w wiekszosci przypadkow film bedzie dla nich krzywdzacy.
  • Odpowiedz
@Fighter_forGlory:
Nikt nie jeździ maybachem z kościelnych elit. To raz. Fakt, że hierarchowie Kościoła jeżdża lepszymi samochodami to też wyznacznik ich statusu jako duchownych decydentów. Wszędzie chyba tak jest, w każdej organizacji, że "szefowie" są bogatsi i wyżej sytuowani. Nie dajesz na nich pieniędzy więc co Ci to przeszkadza? Ja daje i mi to odpowiada, także skąd ten ból dupy o to co posiada kościół i jego hierarchowie? Wystarczy wspomnieć, że
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: jak poznałeś tych księży, że masz odmienne zdanie niż Smarzowski? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja poznałem kilku dość mocno osobiście i sami mają grubo #!$%@? na całą religijność - liczy się kasa i trzepią ją całkiem niezłą. To załatwią, tego z kimś poznają, ten ma brata posła i coś dla znajomych załatwi, ale nigdy #!$%@? za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@whiteglove: Staram się dopasować do języka tych szmat. Dodam, żeby nie było, że obrażam. Same tak się określały organizując "marsz szmat". :) Pozdrawiam cieplutko.

@Kismeth: Współczuje, że trafiłeś na takich księży. Aczkolwiek jak na ateusza to podziwiam, że aż tylu ich poznałeś. :)
  • Odpowiedz
Nikt nikomu nie każe brać ślubu kościelnego ani obchodzić świąt Bożego Narodzenia


@ShinpuTokubetsu: a potem historie typu "rodzina się do mnie nie odzywa, bo nie chodzę do kościoła", "rodzice nie chcą przyjść na mój ślub, bo będzie cywilny" czy "babcia wyrzekła się wnuczka, bo go nie ochrzcimy". No i ludzie robią te wszystkie rzeczy dla świętego spokoju i dobra rodziny. Bo to właśnie ci niewierzący często są po prostu lepszymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: Ale kto traktuje Kler jako dokument? Bo mam wrażenie, że ktoś sobie coś wmówił i usilnie się tego trzyma. Dla mnie oczywiste jest, że "normalnych" księży jest zdecydowana większość, a film pokazuje tylko patologię, stanowiącą jakąś niewielką cześć. Naprawdę nie wiem skąd u pewnej części społeczeństwa aż taki ból czterech liter. Nie chcesz, nie oglądaj, ale robienie krucjaty przeciwko jakiemuś tam filmowi jest najzwyczajniej śmieszne. U mnie w parafii (+
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: wszystko w tym filmie jest 100% prawdziwe, każda historia zdarzyła się na prawdę, połączono je tylko w fabułę. Więc niestety płacz sobie dalej.

Geje nigdy nie stworzą takiej korporacji odbierającej obywatelom ich prawa i chroniącej pedofilów na całym świecie. Więc porównanie nietrafne.
  • Odpowiedz
Fakt, że hierarchowie Kościoła jeżdża lepszymi samochodami to też wyznacznik ich statusu jako duchownych decydentów


@ShinpuTokubetsu: przypomnij, na czym to Jezus jeździł? Co mówił o faryzeuszach? O handlu w świątyniach? To tylko przenośnie, zapewne?
  • Odpowiedz