Wpis z mikrobloga

Ostatnio pisze o zębach bo dentyści są bezdradni. Najpierw bolała mnie cała prawa strona, potem czułem ropę (nie bylo jeszcze przetoki, zmian na dziasle), wiec wyrwałem 8smki bo zrobieniu zdjecia panto, ktore nic nie mowilo ze jest jakis problem oprocz osemek poziomo. Nie bylo widac zapalenia, choc jakas prochnica srednia. Zeby na opukiwanie nie bolały wiec nikt nie sugerowal kanalowego. Po wyrwaniu 8 nadal mnie bolało, ale ropy jakby nie było.

Ból przeszedł, który miałem wczoraj. Ale za to wytworzyła się mała przetoka (jest takie zgrubienie na 4mm szerokosci na dziąśle dość daleko od zeba pomiędzy 6 a 7mką). Czuć ropę cały czas koło 7, bardzo kwasno-gorzkie. Zęby nie bolą, nie mam opuchlizny, choć czasem przeszywający ból poczuję, kiedy pije zimne, lbu ciepłe. Ale to bardzo rzadko. Na ogół nic nie boli, tylko wymiotować się chce od tej ropy. Mam lekko zgrubiałe węzły chłonne pod 6/7. Antybiotyk dalacin już wybrałem. Płuczę wodą z solą, co rzeczywiście wyciąga ropę, ale ona dalej jest.

Czy mam sie szykować na kanałówkę bez znieczulenia? Nie wiadomo ktory to zab bo przetoka (chyba) jest miedzy 6 a 7.

#dentysta #dentysci #stomatologia #lekarz #zdrowie #medycyna #pytanie #kiciochpyta
Ambiwalentnik - Ostatnio pisze o zębach bo dentyści są bezdradni. Najpierw bolała mni...

źródło: comment_dcOhlKuCnURfeXR1Frl8EO1wMvn0n6dT.jpg

Pobierz
  • 7
@Ambiwalentnik pamiętam że kiedyś miałem sytuację że bolał mnie ząb ale przy opukiwaniu nic nie czułem. Dentysta zasugerował że może po kanałowym pod plombą jest trochę powietrza i żeby poprawić tego zęba. Ból minął ale ja nie miałem ropy. Najlepiej idź do dentysty bo na Mirko to wyjdzie że masz raka
@MajsterZeStoczni: @NiebieskaFanta: dentyste mam dopiero za 2 tyg, takie terminy na nfz.

pamiętam że kiedyś miałem sytuację że bolał mnie ząb ale przy opukiwaniu nic nie czułem


to kiedy on bolał? gryzienie, opukiwanie najgorzej. czasem cieplo lub zimno.

@BLOW_OFF: nie. 8 sprawnie poszły, ale ropa jest 6 lub w 7 i jedno kanalowo bym musial zrobic, lub wyrwac (ale na implant mnei nie stac). tyle ze na zdjeciu rtg
@Ambiwalentnik: Jeśli masz przetokę od zeba ale nie wiadomo którego, to z tego co wiem, dentysta wkładą w nią kołek z gutaperki i robi zdjęcie RTG zeba/okolicy. Tak wsunięty kołek powinien wskazywać z którego korzenia wytworzyła się przetoka. Coś takiego jak na zdjęciu : https://goo.gl/images/9JU3C2. Kanałowego w tym zebie się nie masz co bać, jest on na 90% martwy przez co zapewne nie poczujesz nic. Nie tylko ty masz problem z
@NiebieskaFanta: mnie na nagryzanie prawie nie boli, taki to malutki bol. czasem jedynie na cieple lub zimne ale tylko w pierwszy momencie, a potem sie zab przyzwyczaja i normalnie reaguje na cieplo i zimno. ale wymiotowac sie chce od tej ropy.

@karol1011: tym dentystom to trzeb awsyzstko sugerowac. zdjecie rtg sam sugerowalem, bo oni nic w ttych zebach nie widzą, jakby byly full zdrowe a ja jakbym wymyslal. i dopiero