Wpis z mikrobloga

Drogie Murki, pytanie do speców od #gitarabasowa na dniach chciałbym sfinalizować zakup wiosła i mam pytanie na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jestem w sumie zdecydowany na model IBANEZ GSR200B WNF i jutro idę zobaczyć go na żywo w sklepie, macie jakieś rady?
  • 25
  • Odpowiedz
@wund3r: jeśli kupujesz nową gitarę to zwróc uwagę na jakość wykonania
czy struny nie mają luzów na mostku, czy przetworniki nie są krzywo, czy klucze też nie mają żadnych luzów, czy pokrętła wszystkie działają, czy gniazdo do kabla jest mocne i kabel się nie wypina, nie ma pęknięć, zadrapań

no i jak podłączasz gitarę i grasz to czy nic nie skrzypi, nie piszczy itp. nawet jeśli to budżetowa gitara to dźwięk
  • Odpowiedz
@wund3r: Sprawdź czy wszystkie struny grają równo. Ostatnio pomagałem kupować gitarę znajomej i okazało się, że Ibanez sr z aktywnym układem za 1100 ileś tam złotych miał "na dzień dobry" zgaszony sound, a w Epiphone Tobi struna E odstawała znacząco od innych. Takie rzeczy mogą być winą strun, ale mogą być też problemem z wykonaniem / drewnem / przetwornikami. A w tanich basach nikt Ci strun na życzenie nie wymieni, żeby
  • Odpowiedz
@NuclearCycling: @seeksoul: Dzięki za info. Powiedźcie mi jeszcze, jeżeli gitara ma rozkład progów "22 Medium" to są jakieś standardowe odległości progów od siebie? Jeżeli dla przykładu porównamy GSR200 z GSR180 pod tym względem, to będą one takie same?
  • Odpowiedz
@wund3r "22 Medium" to rozmiar progów, czyli ich wysokość/szerokość, a o odległościach progów od siebie decyduje menzura. W jednym i drugim masz standardowe 34 cale, więc pod tym względem różnicy nie będzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@wund3r Ja Ci polecam kupić używaną. Jest mnóstwo gitar na rynku, sporo z nich była naprawdę dbana i szanowana, przez co są już one ustawione, jakieś ich błędy zostały naprawione. Oszczędzasz sporo kasy i masz bardziej pewną i lepszą gitarę z kosmetycznymi poprawkami.

Od zawsze nie lubiłem Ibanezów więc na ich temat się nie wypowiadam, ale śmiem twierdzić, że kupując używaną gitarę będziesz miał o pół klasy lepsze wiosło. :)

Pytaj się
  • Odpowiedz