Wpis z mikrobloga

Mirki czy leasing na samochód załatwialiście bezpośrednio u leasingodawcy czy korzystaliście z pośredników (open finance, expander etc)
Jeśli bezpośrednio u leasingodawcy to kto ma najlepsze warunki ?
Auto za 50 tys, wkład własny na poziomie 15-20 tys, leasing na 3 lata.
#leasing #finanse #auto #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wejdz na fmleasing i wyślij zapytanie... robiłem tak przy trzech ostatnich leasingach. dostaniesz oferty bezpośrednio od banków/firm leasingowych. sprawdź również oferty na ubezpieczenia od poszczególnych firm.
  • Odpowiedz
@kowkin
@Crisu nie bezpośrednio fm leasing to normalna firma która zarabia na prowizji, chociaż akurat oni zazwyczaj nie pobierają niewiadomo jak dużych i mogą przedstawić całkiem dobre oferty
  • Odpowiedz
@ojaadaj20: Doprecyzuję - użytkownicy zawsze dostają oferty bezpośrednio od firm. Natomiast to, że nie każda firma leasingowa ogarnia preferowany przez nas model współpracy i musimy iść komuś na rękę, nie oznacza, że zarabiamy na prowizji.
  • Odpowiedz
@Crisu: Który Santander?

Jeśli Santander Leasing (do września znany jako BZ WBK Leasing), to jest to dobra firma, ale oferty nie mają jakoś szczególnie taniej/tanszej.

Jeśli Santander Consumer Multirent, to jest to jedna z najpodlejszych firm na rynku.
  • Odpowiedz
@Crisu: raz kosi raz nie... poprzedni leasing miałem w bz wbk - czyli dzisiejszym santanderze, teraz mam dwa w pko i to właśnie pko skosiło całą resztę, a do tego mieli najtańszy pakiet na pełne ubezpieczenie oraz gap

po zebraniu ofert możesz spróbować drugiej czy trzeciej najtańszej firmie zaproponować zrobienie kontroferty...
  • Odpowiedz
@Crisu: Długo by pisać - każda firma leasingowa ma jakieś grono niezadowolonych klientów, jedna większe, inna mniejsze, ale SCM należy do tych, gdzie to grono jest stosunkowo bardzo duże. Tutaj dla przykładu opinie: https://www.fmleasing.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=380 - jak to zwykle bywa część z nich jest wyolbrzymiona, ale wiele/większość mogę potwierdzić z praktyki...

Oni mają tę zaletę, że często prezentują tanią ofertę (zwłaszcza w salonach niektórych marek), ale potem sobie to odbijają w
  • Odpowiedz