Wpis z mikrobloga

Który procesor lepszy do karty graficznej Gigabyte RX 560 OC GAMING ewentualnie może skuszę się na GTX 1050, ale jako że chce teraz sprzet od czerwonych to cały zestaw będzie AMD.
AMD Ryzen 5 1400 3.2GHz czy AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz

Ryzen 5 jest o sto złotych droższy, choć na papierze mają podobne parametry. No i co myślicie o tej karcie graficznej? I czy słusznie patrzę w stronę AMD? Obecnie mam sprzęt Intel+Nvidia i działa wiele lat bez zarzutu

#komputery #pc
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Redien: nie, to nie ma za bardzo powiązania ze sobą zwykle, moc/tdp karty ma marginalny wpływ na głośność i grzanie, mogą być karty słabe po prostu z kijowym systemem chłodzenia któe będą się grzały i głośno pracowały a równie dobrze jest taki r9 fury nitro który pobiera po 300-350W ale z racji rozmiarów chłodzenia jest cicha i chłodna, nijak nie ma korelacji moc karty i głośność/grzanie
  • Odpowiedz
@Jurigag: Raczej chciałem kupić za 1500 karte i procek niż samą kartę, ale niestety nasza waluta jest mało warta i będzie ciężko dlatego zdecyduje się na ryzena 1400/2600 i gtx 1050 ale to jeszcze trochę poczekam bo teraz nie potrzebuje. Czekam az polozą mi światłowód :)
  • Odpowiedz