Wpis z mikrobloga

Skacząc po kanałach trafiłem na program Magdaleny Ogórek w Tvp Info. Tematem była "reforma" sądownictwa. Formuła polegała na tym, że studio wypełniono zwolennikami tejże "reformy", prześcigającymi się w obrzucaniu błotem sędziów, a oprócz nich były może ze dwie osoby mające zdanie odmienne, które dojść do głosu mogły z trudem.

Ot, nihil novi, ale po chwili seansu coś sobie uświadomiłem. Otóż większość gości programu stanowiły osoby pokrzywdzone przez sądy. Nikt oczywiście nie zastanawiał się, czy naprawdę są pokrzywdzone i czy w ich sprawach naprawdę wystąpiły nieprawidłowości, ale zapewne byli wśród nich i tacy, którzy rzeczywiście zostali pokiereszowani w starciu z machiną państwową. I cały ten program w istocie polegał na obrzydliwie cynicznym wykorzystaniu tragedii tych ludzi w celu zdobycia poparcia dla działań Partii. Mało kto się tam zastanawiał, czy działania PiS cokolwiek w ich sytuacji mogą pomóc. Wszystko sprowadzało się do tego, że pozwalamy pani X powiedzieć o jej osobistej tragedii. Następnie wykorzystujemy tę tragedię do zaatakowania 10 tysięcy sędziów w Polsce, mimo że przecież nic wspólnego z nią nie mieli. I mówimy, że PiS chce pomóc, a jego krytycy chcą, żeby ta pani cierpiała.

Może jestem przewrażliwiony, ale naprawdę uderzył mnie cynizm twórców tego programu. Jest coś obrzydliwego w używaniu rzeczywistej tragedii konkretnego człowieka i udawaniu, że chce mu się pomóc, w celu zgarnięcia poparcia dla zwykłej rozgrywki o władzę.

#neuropa #polityka #tvp #tvpinfo #przemyslenia
  • 9
@Roxar123: Widzę że półtora miesiąca minęło, a oni dalej próbują wmówić tym amebom przed telewizorem, że sędziowie to najgorsze zło od którego może nasz ocalić tylko jedyna słuszna partia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Wmów ciemnemu ludowi że ma jakiś wyimaginowany problem. ( W tym wypadku "źli sędziowie")
2. Powtarzaj jak mantrę przez kilka miesięcy, jaki to problem nie jest wielki i zły dla przeciętnego Kowalskiego (W
@Roxar123: @TangoFoxOne: Tam tak jest co tydzień. I to nie od półtora miesiąca. Generalnie każdy program ma niemalże identyczny przepieg i temat tj. "reforma sądownictwa" Ja oglądam dla pożałowania godnych umizgów Ogórek do władzy (np. jak ktoś powie "Prezydent", to ona poprawia od razu "Pan Prezydent" xD).
@Roxar123: z doświadczeń w otoczeniu mojej rodziny to większość tych "pokrzywdzonych" to typy co przegrały oczywiste sprawy jak np. o wylewanie szamba do rzeki czy kradzież drewna z lasu albo co się sądzą z sąsiadem o rzecz wartą 2,5 zł, to są najgorętsi zwolennicy pisowskiego skoku na sądownictwo