Wpis z mikrobloga

Serio tak wielu osobom jest żal Telltale Games? Serio?

Przecież to studio masowo robiło produkty na jedno kopyto, interaktywne historyjki, gdzie często scenariusz był fatalny, konsekwencji wyborów właściwie albo nie było, albo były nieliczne i mało zmieniały w historii. W dodatku studio leciało na tym samym silniku przez lata, nie polepszało jakościowo swoich produktów pod względem wizualnym. W połączeniu tego wszystkiego można było odnieść wrażenie, że ich produkty nie różnią się za wiele, co w sumie było prawdą.

Studio pożegnało się FATALNIE ze swoimi fanami, nie kończąc historii w swoich produktach, a przy tym zwodzili fanów LATAMI, że wszystko pokończą. Jasne. Jak teraz widać, mieli to gdzieś.

FATALNIE studio pożegnało się również za swoimi pracownikami, praktycznie z dnia na dzień, żale wylewają się po internecie i trudno się nie dziwić.

Telltale miało swoją szansę po sukcesie TWD. Wtedy zgarnęli mnóstwo kasy i mogli pójść w gry przygodowe. Mogli zaryzykować, mieli do tego środki. Ba, mogli nawet tworzyć te swoje produkcje, ale jedna po drugiej, dbając o odpowiednią jakość scenariusza, polepszać mimikę postaci, generalnie grafikę, dbać o odpowiedni art-style. Ale nie, lepiej nakupować licencji i wydawać te swoje wypociny jedna po drugiej. Dobrze że jest po nich. Choć za tego gniota w postaci Gry o Tron od nich. Jedynie pracowników mi szkoda.

#telltalegames #thewalkingdead #twd #gry #takaprawda
Lisaros - Serio tak wielu osobom jest żal Telltale Games? Serio?

Przecież to studi...

źródło: comment_cw2r65WeUx3h4EtrPazxiqvpGsFvUqV3.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Lisaros: Ja świętuję. A szkoda mi jest tylko aktualnego sezonu TWD i Wolf Among Us 2 - ale to chyba tylko ze względu na to że chciałbym dowiedzieć się jak historie z obu tych gier się potoczą. No bo raczej nie szkoda mi nudnego gameplayu i miałkich wyborów.

Ich gry to te same gry z innymi postaciami i lekko zmienionymi QTE.

Ale najważniejsze były cechy wspólne - twoje wybory nie mają
  • Odpowiedz
@Lisaros: obawiam się, że tą samą ścieżką podąży Dontnod. Wypuścili świetne Life is Strange, potem dość przeciętne Vampyr (nieco inna bajka), nieco bezpłciowe The Awesome Adventures of Captain Spirit i teraz chcą wydać raczej nieprzekonujące Life is Strange 2.
  • Odpowiedz
@Lisaros: Też nie wiem o co ten kwik. Jedyna dobra seria to było TWD i Wolf a tak to nic ciekawego. Poza tym, moim zdaniem, "gra" w ich przypadku to spore nadużycie. To były filmy z małą dozą interaktywności, na tytuł gry zasługują bardziej takie tytuły jak Detroit, Beyond Two Souls albo Heavy Rain. Jedyne czego mi szkoda to Stranger Things bo jestem wielkim fanem serialu i pewnie prędko nie
  • Odpowiedz
@Szczykawa: niby człowiek się spodziewał, ale dla mnie małym szokiem było to, że oni te kolejne epizody pisali na poczekaniu na kolanie. Wcześniej myślałem, że jak wypuszczają pierwszy odcinek, to resztę już w zasadzie kończą dogrywać, a tu się okazuje, że klient na początku płaci za wszystko, a oni potem rzeźbią aby tylko nie wkurzyć ludzi do reszty.
  • Odpowiedz
Stranger Things bo jestem wielkim fanem serialu i pewnie prędko nie ujrzę innej growej adapacji ale może to i dobrze


@Need: Jeśli byłoby to tak słabe jak drugi sezon serialu to może i lepiej, że skasowane.
  • Odpowiedz
@Lisaros: zal mi zupelnie ich nie jest, ale sadzilem, ze zbili fortune na, swoja droga nie najgorszym twd i od wszelkiego bankructwa sa dalecy. widocznie prawa do wizerunku pochlonely lwa czesc przychodu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Lisaros: na głównej zasugerowalem że jedna z przyczyn było nadszarpanie budżetu plac, za co dostałem minusy. Teraz zostało chyba 25 osób i to jest ciut za dużo jak na gry robione metoda kopiuj wklej, ale #!$%@? wynalazlem info ze w pewnym momencie zatrudniali ponad 300 osób XDDD
  • Odpowiedz
nieco bezpłciowe The Awesome Adventures of Captain Spirit


@Dziadekmietek: Cieszę się, że po sukcesie LiS ktoś potrafi obiektywnie spojrzeć na Capitana Spirita. Dla mnie ta gra była porażką w stosunku do świetnej pierwszej części i prequela. I nie tłumaczmy tego faktem bycia darmowym demem ulepszonego systemu rozgrywki. Po tym co na razie widziałem to LiS2 też zapowiada się słabo. Wystarczy jednak wejść na przykład na r/lifeisstrange i tam psychofani nie
  • Odpowiedz
@masta tak działa cały reddit, stąd jest taki sobie przy wykopie. Czemu? Każdy subreddit to grupa onanizujaca się nad czymś, jak ktoś ma przeciwne opinie to jest pełny ostracyzm czy bsny. Zero konfrontacji z drugą stroną, dialogu, cokolwoek
  • Odpowiedz