Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Przymierzam się do kupna auta używanego w przedziale cenowym 20-25k (absolutny max to 30k).
Potrzebuję auta do typowego cyklu mieszanego - połowa trasy centrum, połowa dojazd. Auto będzie robiło dodatkowo 200km co drugi weekend.
Wymagania: Oszczędne, w miarę nowe (najlepiej 2012+), raczej benzyna, i silnik conajmniej 100 kucy i raczej nie citroen.
auto miejskie/compact/sedan, w sumie dowolne.

Myślałem nad Fordem fiestą z silnikiem 1.0 Ecoboost 100/125KM (może ktoś wie od którego roku maja 6 stopniową skrzynię biegów?)

Ktoś ma jakieś lepsze propozycje?

#auta #motoryzacja #samochody #ford
  • 21
@Hoggie: Na układ hybrydowy Toyota daje 5 lat a na aku 10 jeśli co roku robisz przegląd za 180pln po gwarancji.
Ja mam aurisa HSD i w cyklu mieszanym genialnie mi się sprawdza.
@Hoggie: fordowskie 3 cylindry to jedne z najlepszych na rynku i nie musisz się martwić, że w trasie nie da rady. Chyba, że chcesz cisnąć ciągle 180km/h to wtedy nawet na nie nie patrz, ale co drugi weekend 200km? Żaden problem dla nich. Rozważałbym 125 konną jednostkę ze względu na lepszą dynamikę, chociaż tak na prawdę to 1.0 100/125/140 koni to jest ten sam silnik tylko z innym oprogramowaniem - możesz
@Hoggie: fordowskie 3 cylindry to jedne z najlepszych na rynku i nie musisz się martwić, że w trasie nie da rady. Chyba, że chcesz cisnąć ciągle 180km/h to wtedy nawet na nie nie patrz, ale co drugi weekend 200km? Żaden problem dla nich. Rozważałbym 125 konną jednostkę ze względu na lepszą dynamikę, chociaż tak na prawdę to 1.0 100/125/140 koni to jest ten sam silnik tylko z innym oprogramowaniem - możesz
fordowskie 3 cylindry to jedne z najlepszych na rynku i nie musisz się martwić, że w trasie nie da rady. Chyba, że chcesz cisnąć ciągle 180km/h


@Zgubilem_Login: albo chcesz wyprzedzić tira i z 90 chcesz się szybko rozpędzić do 140 na autostradzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w 100 konnym focusie daję radę a tu 125 doładowana fiesta miałaby problemy? powiedz mi, że to żart


@Zgubilem_Login: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc widocznie siedzę trochę wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@YogiYogi: Jeśli chce jeździć plastikową pralką to tak. Poza tym Yaris absolutnie nie nadaje się do robienia tras. Zawsze jak korzystam z PanekCS to zastanawiam się jak prywatni ludzie kupują takie gówno za 100k :/
@Hoggie: który? Im mocniejszy tym lepszy. Tyle. Byleby nie szukać jakiś n/a gówien.
Oczywiście miałem na myśli 3gen fl, bo 4gen to dopiero świeżynka :)
Diesel/benzyna- co wolisz, ale łatwiej diesla kupić.