Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie #terrarystyka
szukałem na necie informacji dotyczących kosztów utrzymania rożnych zwierząt i ludzie tam piszą ze największe koszty to zmienianie pojemnika na większy. Moje pytanie jest takie, czy nie mozna po prostu wpuścić małego pająka, węża czy czegokolwiek innego do pojemnika ktory byłby odpowiedni dla dorosłego zwierzaka?
  • 13
@Anty_Chryst: nie można, mały pyrdek będzie miał problem ze znalezieniem pokarmu na dużej powierzchni. A pojemniki to wcale nie taki duży koszt, biorąc pod uwagę, że docelowe dla doroslego masz szklane, a przejściowe robisz z czegoś, co masz pod ręką
@Anty_Chryst: nie masz na to wpływu, kiedy zwierzę zje. Masz wpływ tylko na to, kiedy mu pokarm rzucisz. Jeśli zrobisz to w nieodpowiednim momencie lub warunkach, to przykładowy pająk nie tknie ofiary. Przy dużym pojemniku świerszcz może uciec i się gdzieś zabunkrować. Gdy Twój pająk będzie liniał, świerszcz może go nieźle uszkodzić potem.

Przykład: pająk siedzi w swoim gnieździe, szykuje się do wylinki, Ty rzucasz mu świerszcza (no bo przecież nie
@Arveit: nie mowię ze obale bo nie jestem specjalista po prostu chce poznać powody. Ale dobra, dajmy na to ze przyjmuje argumenty dotyczące pająków a co np z jaszczurkami? zolwiami? wężami?
@Anty_Chryst: odnosnie pajakow
1) Trzymajac malego pajak w duzym terrarium po prostu #!$%@? nie widac. Nie masz jak obserwowac takiego l1-l4 a nawet do l7 bym powiedzial w terrarium 30x30x30 bo #!$%@? nie widac po prostu nigdzie.
2) Przez to ze go nie widac to nie ma frajdy z posiadania #!$%@?
3) przy karmieniu to nie wiesz czy zjadl, czy nie zjadl czy jego zjadlo
4)na forach terrarystycznych pisza ze maly
@Pawliko: no dobra spoko, juz zrozumiałem jak wyglada sytuacja z pająkami ale nadal interesują mnie duże gady. Im raczej nie grozi smierć od świerszcza czy innego robaka. Jakieś przeciwwskazania zeby ich nie wpuszcza do terra dla dorosłego osobnika?
@Pawliko: tak ogolnie, oglądałem np niedawno filmik z targów terrorystycznych i gościu pokazał jakąś agame, ze na sprzedaż wraz z akwarium, dodal po chwili ze za pół roku i tak bedzie trzeba zmienic bo urośnie. I tak jakoś mnie naszło po co kupować kilka akwariow zamiast jednego wielkiego.