Wpis z mikrobloga

@PuchatyKuba:

Lekarze oceniają, ze zabija 12-miligramowa dawka na dobę, a u niektórych osób wystarczy połowa...


WTF? Czy ja jestem nieogarnięty? Bo na moich tabletkach jest napisane 500mg. Pojedyncza tabletka przekracza dawkę śmiertelną 40-krotnie?
  • Odpowiedz
@PuchatyKuba: Z tego wynika, że dawka śmiertelna to 24 tabletki. Sam nie wiem, czy to raczej normalnie w przypadku leków czy też nie. Zwłaszcza, że nigdzie nie znajduję potwierdzenia takiej liczy, a większość źródeł podaj, że byłoby to raczej 48 tabletek. Obliczyłem, ze dla ibuprofenu byłoby to ok. 75 tabletek, więc faktycznie pod tym względem wydaje się bezpieczniejszy. Obecnie wiele się mówi o związku ibuprofenu z problemami z sercem. Paracetamol
  • Odpowiedz
@ranestwen: Ja potrzebuję wziąć coś na ból 2-3 razy w miesiącu. Wystarcza wtedy z reguły 1 ibuprom. Jednak moja dziewczyna uważa, że jestem lekomanem i nadużywam środków przeciwbólowych.
  • Odpowiedz
@Fulleks z cyklu gówno wiem, ale się wypowiem ( )

Oba środki to Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne, oba mają dokładnie takie samo działanie, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Generalnie ich wpływ na wątrobę i organizm jest mocno zbliżony przy zastosowaniu tych samych dawek. Różnica polega głównie na tym, że jeden organizm lepiej przyswaja i reaguje na ibuprofen a drugi na paracetamol, do tego dochodzą jeszcze uczulenia i zażywanie innych
  • Odpowiedz