Wpis z mikrobloga

Pytanie do świrów z tagu #astronomia #kosmos takie na poważnie.
W sumie to obejrzałem już chyba cały kanał astrofazy i inne tego typu ciekawoski, w ciul mnie jara kosmos. Problem w tym, że nadal chyba mało o nim wiem. Polecacie jakieś książki? Krótka historia czasu to chyba zbyt hardcorowa lekturka jak na początek? A może jakiś fajny kanał na YT?
#kiciochpyta #ksiazki
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ActiZ: Krótka historia czasu nie jest wcale hardkorowa, ale to nie jest książka o kosmosie, a bardziej o astrofizyce. Nie da się jej nie polecić, jest świetna, aczkolwiek jeżeli szukasz takiej stricte "kosmicznej", to nie ten trop.
  • Odpowiedz
@ActiZ: Skoro obejrzałeś wszystko to czy obejrzałeś wykłady o kosmologii prowadzone przez Susskinda, może to będzie dobre wprowadzenie dla Ciebie. Zaczyna od podstaw, w reszcie wykładów się rozkręca. :)
markedone - @ActiZ: Skoro obejrzałeś wszystko to czy obejrzałeś wykłady o kosmologii ...
  • Odpowiedz
@ActiZ: jeśli chodzi o takie kosmologiczne tematy, czyli o Wszechświecie w ogólności, to polecę książkę mojego psora, Leszka Sokołowskiego. "Elementy kosmologii". To ta: https://www.ceneo.pl/528320 Bardzo szczegółowo i przystępnie opisana ewolucja Wszechświata. Równania są, ale można czytać ze zrozumieniem pomijając matematykę.
  • Odpowiedz
@NuclearCycling: Jestem po pierwszym rozdziale. Książka wydaje się być świetna. Niektóre strony musiałem przeczytać ze dwa razy ponieważ chce z niej wyciągnąć jak najwięcej wiedzy, a nie tylko bezsensownie przelecieć. Ciekawy ten wszechświat :P
  • Odpowiedz