Wpis z mikrobloga

Ej, kurde. Czy to możliwe, że #jasnastronymocy to sekta?

Cechy typowej sekty:

1. Wiara członków w jeden cel sekty. Zmuszanie do wiary.
Zrozumienie, prawda, logos. Recytowanie na czas praw logosu, albo wypierdielasz z tej działki. LOGOS. #jasnastronamocy #jsm

2. Charyzmatyczny przywódca i lider, którego należy się słuchać. Nazywa się go mistrzem, prorokiem, guru. Przywódca sekty jest ponad jej zasadami.
#sanjaya

3. Dobrze uregulowany spis pryncypiów i zasad, których wszyscy członkowie muszą przestrzegać.
Prawa Logosu, filary cmentarniactwa.

4. System nagabywania i zachęcania ludzi do wstąpienia do sekty. Członkowie, którzy znajdą nowe osoby do wstąpienia do sekty nagradzani są w podany sposób.
7 kanałów na youtube, strona internetowa. Pochwała od Sanjaya i pakiet warzyw.
.
5. System i hierarchia władzy. Mocno scentralizowany. Najważniejszy jest mistrz-guru, a pod nim jego najbliżsi ludzie.
Sanjaya > Miłar > Barmir > "Świta"

6. Tajny, elitarny charakter całej wspólnoty. Brak możliwości obserwowania życia grupy, kiedy nie jest się jej członkiem.
Działkowa Lehja otoczona polem siłowym.

7. Trudności z przystąpieniem do wspólnoty. Na nowego członka czeka wiele zadań, które musi wypełnić, aby móc stać się pełnoprawnym aktywistą.
Recytowanie logosu w 15 sekund, odrzucenie filarów cmentarniactwa.

8. Szeroka siatka wrogów zewnętrznych, którzy mają w sposób prawdziwy czy wyimaginowany zagrażać sekcie i jej ideom.
UUU, agentura, skyfan.

9. Oddział od społeczeństwa. Tworzenie swoich własnych praw oraz obowiązków i zasad. Odizolowanie członków od normalnego, zdrowego życia.
"Tu jest Lehja, tu my zaczynamy tworzyć nasze własne prawo, bez okupanta" - luźny cytat z najnowszego filmu.

10. Wykorzystywanie w obrębie sekty technik manipulacyjnych w odniesieniu do jej słabszych członków. Kłamstwa, sugestie, hipnoza, tzw. „pranie mózgu” są tutaj bardzo popularne.
Sanjaya przyznaje się otwarcie do używania czarów, magii, hipnozy, psychodelików i NLP.

11. Zniewolenie członków. Brak możliwości dobrowolnego odejścia z sekty, pod karą utraty czegoś ważnego, zdrowia lub nawet życia.
Barmir zamknięty jest w dole na działce na czas indoktrynacji.

12. Fanatyczne oraz frenetyczne próby utrzymania sekty i swoich idei. Członkowie sekty są całkowicie przekonani o prawdziwości swojego postępowania. Inni są w błędzie, świat zewnętrzny zostaje całkowicie potępiony. Tylko członkowie sekty mają „tajemną” wiedzę i moc poznania i mogą zostać „zbawieni” lub „uratowani”.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

NO JA JESTEM W SZOKU.
  • 16
  • Odpowiedz
@Hand_Solo: JSM coraz mocniej zaczyna być sektą. I teraz zaczyna się żebranie o kasę. A Sanjaya mówił, ze on nigdy nie żebrał xD. A teraz na instrument muzyczny zbierają i to o, po prostu inny post ze można hajs wpłacać.
  • Odpowiedz
@Hand_Solo: Tak, wiem, ale teraz to się co raz bardziej uwidacznia i będzie co raz mocniejsze. Obstawiam, ze częściej będą o kasę żebrać. Może niedługo Sanjaya zacznie oferować ludziom przyjazd do niego za kasę. Np. płacisz 500zł i masz 3 dni z Królem Sanjayą, jesz jego warzywa, pijesz wodę plazmowaną i możesz słuchać jego #!$%@?, to znaczy się nauk. Tak obstawiam xD.
  • Odpowiedz
@dnasstorm: też to przepowiadałem. Zaczynają budować struktury, stąd to zebranie ostatnio i koszulki. A hajs sam wpadnie po drodze, bo wizytujący sami chcą coś guru w prezencie zostawić. Sanjaya coraz odważniejszy, zaraz zacznie działkę opuszczać, emisariuszy wysyłać. Czekam na ogólny odzew do "narodu" - już raz próbował, jak powoływał armię JSM, ale nie pykło. Myślę, że niedługo spróbuje ponownie.
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao: dobrze mówi @suluf:
Sanjaya to żadna schizofrenia, tylko wyrachowanie. Stary sekciarz, udawany jogin i guru nieistniejącej już Ery Wodnika. Ciekawostka: to w tym właśnie okresie dokonano na nim karę śmierci, którą to oczywiście przeżył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz