Wpis z mikrobloga

Mirki mam następujący problem. Razem z żoną wynajmujemy mieszkanie, osoba która mieszkała tam przed nami nie zmieniła adresu do korespondencji i co kilka dni wyjmujemy kolejne listy z jej nazwiskiem i naszym adresem. Problemem nie jest list z ZUSu czy banku, w ostatnim czasie zaczęły do nas przychodzić pisma z Kruka, Ultimo, Komornika, jednym słowem Pani mieszkająca przed nami ma długi. Każdą sprawę muszę sam odkręcać, dzisiaj doszła kolejna. Dwa razy odwiedzał mnie asesor komorniczy. Udało mi się ustalić nowy adres tej delikwentki, jednak Policja, Urzędy bezradnie rozkładają ręce.

Co robić? Czy ktoś miał podobny problem? Gdzie skutecznie uderzyć, żeby problem rozwiązać?

Na marginesie zaznaczę, że ową osobę osobiście poprosiłem o zmianę adresu, jak widać z marnym skutkiem...

#pytanie #pytaniedoeksperta #poradyprawne #prawnik #prawo #mieszkanie
  • 4
@katolewak: nie przejmuj sie, zadnych listow nie odbieraj, bo nie jestes nawet uprawniony. Nic nie zdzialasz informujac pojedynczo kazdy podmiot, uderz w poczte polska, musza odnotowac, ze adresat xyz nie mieszka pod adresem i beda z automatu wszystko odsylac do nadawcy.

Tak nawiasem to pamietaj, ze egzekucje moze prowadzic wylacznie komornik sadowy, nie wiem skad ta obawa calego spoleczenatwa przed nieudolna firma windykacyjna kruk i ultimo haha ( ͡° ͜