Występy #polscypilkarze 15 i 16 września 2018:

Anglia
Artur Boruc (AFC Bournemouth) - wygrany mecz z Leicester 4:2 przesiedział na ławce. Polski bramkarz ostatni mecz ligowy rozegrał ponad rok temu, a ostatnio zagrał 28 sierpnia w Pucharze Carabao.
Łukasz Fabiański (West Ham) - 90 minut w wygranym 3:1 meczu z Evertonem.
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) - 90 minut w przegranym meczu 1:2 z QPR w rozgrywkach Championship.
Paweł Wszołek (Queens Park) - drugi mecz z rzędu Polaka spędzony na ławce. Tym razem oglądął zwycięstwo nad Boltonem.
Kamil Grosicki (Hull City) - Polak w końcu pojawił się w kadrze zespołu, ale nadal pozostaje bez rozegranego meczu od ponad miesiąca. Hull wygrało 2:0 z Ipswich.
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) - drugi raz z rzędu na ławce zasiał polski bramkarz. Ipswich przegrało 0:2 z Hull.
Mateusz Klich(Leeds United) - 60 minut w zremisowanym meczu z Millwall. Zawodnik, który rok temu przeszedł z Twente został zmieniony w 61 minucie przez Lewisa Bakera.
Dawid Szczepaniak (Morecambe FC) - bramkarz spędził cały mecz na ławce w przegranym 0:2 meczu z Crawley Town w rozgrywkach League One.
Marcin Bułka(Chelsea under-23) - cały mecz w bramce przeciwko młodzieżowcom Leicester. W meczu padł wynik 1:1.

Belgia
Jakub Piotrowski (KRC Genk) - wygrany 1:0 mecz z Anderlechtem przesiedział na ławce.
Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven) - 90 minut w przegranym 1:3 meczu z Tubize w rozgrywkach Proximus League. Był to pierwszy mecz ligowy Kapustki od ponad 5 miesięcy, kiedy zagrał 10 minut w barwach Freiburga.

Chiny
Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) - 90 minut i gol strzelony przeciwko Guizhou Zhicheng. Drużyna z Changchun wygrała 3:0.

Chorwacja
Łukasz Zwoliński (Velikia Gorica) - 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 meczu z Dinamem Zagrzeb.
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) - 90 minut w meczu z Goricą.
Krystian Nowak (Slaven Belupo) - cały mecz z Lokomotiwem Zagrzeb na ławce.

Dania
Kamil Wilczek(Brondby IF) - 90 minut, gol i żółta kartka w przegranym 2:4 meczu z Sonderjyske.

Francja
Rafał Kurzawa (Amiens SC) - 29 minut i gol w przegranym 2:3 meczu z Lille. Urodzony w Wieruszowie pomocnik zastąpił w 62 minucie Gaoussou Traore. Po 5 kolejkach AMiens zajmuje miejsce 18 w tabeli Ligue 1. Pod nim tylko 2 drużyny.
Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut z opaską kapitana w zremisowanym 1:1 meczu z Toulouse. Po 5 kolejkach Monaco jest 15 w tabeli na 20 zespołów.
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Nimes.

Hiszpania
Paweł Kieszek (Malaga CF) - bramkarz cały mecz z Cordobą przesiedział na ławce. Malaga wygrała 3:0.

Holandia
Filip Bednarek (sc Heerenveen) - bramkarz spędził mecz z Heracles na ławce. Heerenveen przegrało 3:5 i jest 12 w tabeli.

Islandia
Maciej Majewski (Ungmennafelag Grindavikur) - bramkarz cały mecz z Fjolnirem spędził na rezerwie. Jest to kolejny brak minut od prawie 4 miesięcy. Grindavik zajmuję 6 miejsce w 12-zespołowej tabeli.
Cezary Wiktorowicz (Keflavik IF) - cały mecz z KR Reykiavik spędził na ławce.
Krystian Wiktorowicz (Ungmennafelag Njardvikur) - wygrany 2:1 mecz z Olafsvik przesiedział na ławce.
Paweł Grudziński (Ungmennafelag Njardvikur) - 90 minut w meczu z Olafsvik.
Robert Błąkała(Ungmennafelag Njardvikur) - 90 minut w bramce w meczu z Olafsvik.

Łotwa
Kamil Biliński (Riga FC) - 18 minut w wygranym 3:1 meczu ze Spartaksem. 30-latek wszedł w 73 minucie za Serba Lemajicia.

Niemcy
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut w wygranym 3:1 meczu z Leverkusen.
Marcin Kamiński(Fortuna Dusseldorf) - 90 minut w wygranym 2:1 meczu z Hoffenheim.
Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte) - 56 minut w meczu 3. ligi z Zwickau (2:1). Wychowanek Janowianki Janów Lubelski, w 57 minucie został zmieniony przez Jerona Hazaimeha.
Martin Kobylański (Preussen Munster) - 41 minut w przegranym 1:3 meczu 3. ligi z Aalen. Urodzony w Berlinie pomocnik wszedł w 50 minucie za Sandrino Brauna.
David Blacha (Vfl Osnabruck) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Karlsruherem.
Sebastian Mrowca (Wehen Wiesbaden) - kapitan drużyny zagrał 90 minut i zobaczył jedną zółtą kartkę w wygranym 3:0 meczu z Meppen.

Norwegia
Artur Krysiak (FK Bodo/Glimt) - mecz z Sandefjordem bramkarz oglądał z ławki.Łukasz Jarosiński (Hamarkameratene) - cały mecz w bramce i porażka ze Strommen 3:2 w rozgrywkach OBOS-ligaen.
Marcel Wawrzynkiewicz (Egersunds IK) - 90 minut i żółta kartka w przegranym 1:2 meczu ze Skeid. W rozgrywkach Dywizji 2 Egersunds zajmuje 3 miejsce z ośmioma punktami straty do lidera - Skeid właśnie.
Grzegorz Flasza (Arendal Fotball) - 90 minut w bramce w wygranym 3:0 meczu z Vidarem. Od ponad 4 miesięcy nie opuścił ani minuty z gier, a od prawie 10 miesięcy nie opuścił meczu ligowego.

Rosja
Łukasz Sekulski (SKA-Chabarowsk) - 39 minut w zremisowanym meczu z Kurskiem. Wychowanek Stoczniowca Płock wszedł w 52 minucie za Konstantina Bazelyuka.

Słowacja
Patryk Małecki (Spartak Trnawa) - 90 minut i gol strzelony w debiucie, w przegranym 1:2 meczu z Ziliną.
Jakub Więzik (Zeleziarne Podbrezova) - 23 minuty i strzelona bramka w wygranym 3:2 meczu z Nitrą. Był zawodnik Carl Zeissu wszedł w 68 minucie za Holendra Bernadinę.
Tomasz Nawotka (Zemplin Michalovce) - nowy nabytek, z Legii Warszawa, na razie oglądał porażkę swojego zespołu 1:2.
Dawid Kurminowski (Zemplin Michalovce) - 59 minut we wspomnianym meczu przeciwko Seredowi. Wypożyczony do końca roku z Lecha Poznań napastnik zszedł w 60 minucie i ustąpił miejsca byłemy piłkarzowi Legii - Ghańczykowi Sulleyowi.

Szwecja
Sebastian Ludzik (Akropolis IF) - mecz wygrany 4:0 z Assyriską spędził na łąwce.

Turcja
Jarosław Jach - (Caykur Rizespor) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Bursasporem.
Jakub Kosecki (Adana Demirspor) - 90 minut w wygranym 3:0 meczu z Hataysporem.

Ukraina
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Zoryą.

Włochy
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 meczu z Fiorentiną.
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - 34 minuty i asysta w meczu z Fiorentiną. Wychowanek Rozwoju Katowice wszedł w 57 minucie za Belga Mertensa.
Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina) - 90 minut w bramce w meczu z Napoli.
Bartosz Salamon (Frosinone Calcio) - 90 minut w przegranym 0:5 meczu z Sampdorią.
Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) - 26 minut i gol z karnego w meczu z Frosinone. Były napastnik Lecha Poznań wszedł w 65 minucie za Fabio Quagliarellę.
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - 90 minut w meczu z Frosinone.
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - 90 minut w meczu z Frosinone.
Paweł Jaroszyński (Chievo) - cały mecz z Romą na ławce. W meczu padł remis 2:2.
Mariusz Stępiński (Chievo) - 90 minut i gol w meczu z Romą.
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) - 90 minut i gol w meczu z Bologną.
Łukasz Skorupski (Bologna FC) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Genoą.
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - 90 minut i wygrana 2:1 z Sassuolo.
Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio) - 34 minuty w zremisowanym 1:1 meczu z Torino. Napastnik, pochodzący z Żuromina wszedł na boisko w 57 minucie za Argentyńczyka Pussetto.
Tomasz Kupisz(Ascoli Piccheno) - na łąwce w meczu z Lecce (wygrana 1:0) w Serie B.
Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) - 25 minut w wygranym 4:1 meczu z Carpi. Był zawodnik Benfici i Bochum, wszedł w 66 minucie za Mattię Zacagniego.
Przemysław Szymiński(Citta di Palermo) - wygraną 2:1 z Foggią oglądał z ławki.