Wpis z mikrobloga

Jako weteran Windows Phone'a (Lumia 800, Lumia 925, służbowo Lumia 640), po czterech telefonach z #android Lg G3, Moto X Play, Huawei P10 lite, Xperia X, kilkumiesięcznej zabawie z #iphone 6s uważam, że król jest jeden:
#windowsphone

Jakim #!$%@? cudem te #!$%@? interfejsy przeszły jakiekolwiek testy?
W WP wszystko było przemyślane i spójne.
Android i iOS to jakiś koszmar (android bardziej).
Zero konsekwencji w projektowaniu aplikacji, pozmieniane wszystkie elementy menu w zalezności od producenta... (android znów).
#!$%@? do niemożliwości wyciągnięcie opcji aplikacji do menu Ustawienia i hermetyczność (iOS).
Można to mnożyć dla obu stron.

Aktualnie chcę wybrać jakiś telefon, a na rynku same #!$%@? "wcięcia u góry ekranu". Kto to #!$%@? wymyślił?!
No i niech się Apple jebnie w łeb ze smartfonami za >$1000

Po obejrzeniu mnóstwa recenzji skłaniam się na OnePlus 6 (można wyłączyć te gówno u góry, a że to Amoled to nawet to wygląda podobno, system względnie oszczędny w dodatki od producenta). Ma ktoś jakieś inne sensowne propozycje?
  • 6
@makshub: wp były zajebiste i nie rozumiem rezygnacji z nich, wszystko czytelne i spoko chodziło, niestety musiałem zmienić telefon i jedyne co zostało mi wybrać to iPhone se bo inne za wielkie i nie warte swojej ceny a przejście na androida to byłby krok wstecz