Wpis z mikrobloga

@cyberpunkbtc:

When recessions and deflations occur together, however, we find evidence that the
interaction between the two leads to lower subsequent growth, and this result seems to
be statistically significant, and robust to changes in specification. Deflation, when
combined with recession, appears to cause more recession. The effect appears
  • Odpowiedz
@cockardka: Proszę skończ juz bo wrzucasz fragmenty bez reszty opisu. Naprawdę ja juz nie odpisuje ci bo tracę czas na wyjątkową amebę a nie warto.

Na koniec abyś zrozumiał rzeczy o jakich sam piszesz mogę polecić ci bardzo doceniany film fabularny NA FAKTACH o historii powstania kryzysu finansowego w 2008 roku. Tam też są poruszone te wątki:
  • Odpowiedz
@cockardka: Przestań mi tu wrzucać wycięte urywki które ci pasują nieudaczniku bo to jest już totalnie żałosna próba ratowania swoich teorii :D

InlacyjnyJoe.... Drukujmy siano a będziemy bogaci. Nie ma gospodarki, ani PKB. Nie liczy isę wytwarzanie dóbr tylko wytwarzanie pieniędzy. NO RZEŹNIKIEM JESTEŚ :D
Do jutra. Spamuj tu sobie ile chcesz wyciętymi akapitami geniuszu :D
  • Odpowiedz
@cockardka: I dzięki za linki, dobre argumenty mi podrzuciłeś i sam znalazłeś uwiarygodnienie wielu kwestii poruszanych w moich wpisach na blogu. Tak się kończy czytanie samych tytułów i wyciąganie wniosków zamiast czytania całości. Później takie ameby plączą się po świecie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: wrzucam ci zrodla do prac akademickich, a ty mi wysylasz linki do filmwebu, do filmow traktujacych o czyms, o czym nie gadamy, no kaman, nie badz smieszny. Ja mowie o tym, ze inflacja stymuluje gospodarke, a deflacja ja hamuje, a ty mowisz ze tak nie jest. Nie przedstawiles nic, co by bronilo tej twojej tezy.

A to co wrzucilem, to ostatni akapit z obu prac, podsumowujacy. Nie bede wklejal
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: powodem jest m.in. porozumienie w Plaza Accord aprecjujace jena w stosunku do dolara, skutkowalo to RELATYWNYM wzrostem cen dobr japonskich ( Jen jest wiecej warty, ulega deflacji, nikt spoza Japonii nie chce nic z Japonii kupowac, bo to sa drogie rzeczy )

Deflacja ======> spadek eksportu/hamowanie konsumpcji/relatywny wzrost cen kredytow==========>spadek zapotrzebowania na pracownikow, bo spada konsumpcja dobr
  • Odpowiedz
RELATYWNYM wzrostem cen dobr japonskich ( Jen jest wiecej warty, ulega deflacji, nikt spoza Japonii nie chce nic z Japonii kupowac, bo to sa drogie rzeczy )


Zaczynasz manipulować? To jest efektem a nie powodem. Masz tam to pięknie podzielone.
Załczyna się kłamanie i liczenie na to że ktoś nie sprawdzi :D
No tak, bo do błedu się przyznać nie przyznasz. Musisz bronić na siłę a jak po kolei zostałeś zmasaktowany na końcu pozostaje prostackie kłamanie :D

Do
cyberpunkbtc - > RELATYWNYM wzrostem cen dobr japonskich ( Jen jest wiecej warty, ule...

źródło: comment_FTgzGQ4oAvApr679okwrDaPohHevyedy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cockardka: Ja p------ę granica twojej głupoty nie istnieje!
Hiperinflacja to nie jest coś innego niż inflacja. To po prostu bardzo silna inflacja.
Już zaczynasz sie powoli wykręcać i wciskać że inaczej mówiłeś. Gratulacje, czyli jest jakiś postęp. W końcu się czegoś dowiadujesz. Sukces. Nie tylko to powiedziałeś manipulatorku. Mamy screeny :D
Radzę ci lepiej zniknij po prostu. Zacząłeś w końcu czytać. Masz szanse zmienić ten wyjątkowy w skali społeczeństwa idiotyczny
  • Odpowiedz
@cockardka: Dalej to samo. Ekekty zamiast powodów :DDD
Ja nie mam interesu w edukowaniu cię, tym bardziej że jesteś rekordowo ciemnym zawodnikiem.
Naprawdę. Bredź tam sobie ile chcesz i ściemniaj dalej. Wszysko zostało zarchiwizowane, mistrzu ekonomii :D
Narka
  • Odpowiedz
@cockardka: wiesz czemu przykład z 1pln i chlebem jest zdupy ? Bo są takie rzeczy potrzebne ci za które zapłacisz w systemie deflacyjnym bo padniesz z głodu. Poprostu pieniędzy nie wydaje się na bzdury generalnie co jak zdrowe jedzenie , siłownia edukacja jest warta wydania grosza bo bez tego na koniec mając dużo pieniędzy niewiele ci dadzą. Z Jana. Od jest taka dramatyczna jak jak rysujesz, ludzie mieli Eli stabilne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cockardka: Nie ma sensu dyskutować, przekręci twoje słowa i jeszcze wyśmieje. Nie ogarnia, że deflacja może mieć jakiekolwiek złe skutki i powodować recesję.
  • Odpowiedz