Wpis z mikrobloga

Po Wielkim Kanionie przyszła pora na Glen Canyon National Park i sztuczne jezioro Powell. Wśród terenów pustynnych można znaleźć piękne miejsca. Niedaleko stąd znajduje się wyżłobiony przez powodzie błyskawiczne kanion Antylopy. Wąski korytarz, w którym cienie tworzą niespotykane nigdzie indziej obrazy. To tam zrobiono najdroższe zdjęcie na świecie, a w 1997 roku zginęło 11 turystów, uratował się tylko przewodnik. Między innymi dlatego cena wejścia do słynnego miejsca to 50 dolarów - zrezygnowałem. Można lepiej wydać te pieniądze niż dawać zarobić krocie plemieniu Indian Navajo, kontrolujących ten teren i windujących ceny pod turystów, a jednocześnie mając do nich pogardę. Piasek ma tu dużo żelaza, temu ma barwę czerwieni. W nocy mogliśmy słyszeć wycie kojotów.

Jedno zdjęcie zostało zrobione nad horseshoe band. Dowiedziałem się, że podczas robienia zdjęć rocznie spada tam około 3 turystów. Jest na prawdę wysoko, ale czego nie robi się dla dobrego zdjęcia.

Część dalsza relacji roadtripa po USA, #tomciousa
Zachęcam do obserwowania na instagramie
https://www.instagram.com/tomcio_es/

#lakepowell #antylopacanyon #usa #glencanyon #workandtravel #worktravel #tomciousa #travel #traveling #blogusa #campamerica #nationalpark #podroze #utah #arizona
siseniorita - Po Wielkim Kanionie przyszła pora na Glen Canyon National Park i sztucz...

źródło: comment_epR2OVyXvOf7y4xtvx1nJcEoeqioFFGA.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Varien: z campami to jest loteria. Mi trafiło się baaardzo dobrze. Czytaj opinie jeśli są i nie rzucaj się od razu na pracę jak oferują. Ja byłem na Hayo Went Ha nad Torch Lake. W życiu nie miałem tak przyjemnej i lajtowej pracy a dyrektor był bardzo dobrym czlowiekiem. Na piwko czasem nawet zabierał. Niestety znam ludzi, którzy bardzo narzekali na campy.
  • Odpowiedz
@siseniorita: ile jesteś w stanie odłożyć po Campie? Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł wyjazdu na Work&Travel albo Camp, jednakże jakoś zawsze brakowało mi odwagi ;) Wyjeżdzając na Camp, można się wgl nastawiać na zarobek?
  • Odpowiedz
@onionhero: nie nastawiaj się na zarobek. Ja zarobiłem 1600 dolarów w 3 miesiące i połowa poszła na bieżące wydatki. Zepsuł mi się telefon, pojechać na wycieczkę, pójść do baru na piwo albo coś zjeść w wolny dzień i te pieniądze pójdą. A zarobiłem więcej niz zazwyczaj się dostaje, bo normalnie opiekun do dzieci dostaje 700 a utrzymanie 1200
  • Odpowiedz