Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, potrzebuję pomocy w kupnie i sprowadzeniu do Polski kilku opakowań kremu, który z tego co widzę jest tylko dostępny w #rpa, krem nazywa się epizone LPC, a może przypadkiem ktoś z Was jest na wakacjach i chciałby zrobić przysługę? Krem z takim składem, kompletnie niedostępny w Polsce, a z tego co słyszę z łuszczycą radzi sobie świetnie, a tam kosztuje grosze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kiciochpyta #podroze #medycyna #luszczyca
Pobierz
źródło: comment_eYD2Qrp77FC5kI1Q7hwgxDgioiLkKZ86.jpg
  • 18
@shamelesss: Jeżeli chodzi o łuszczyce, spróbuj sobie skombinować krem z konopii. Moja kuzynka ma problemy z łuszczącą się skórą na nogach. Taki krem zrobił robotę, po 2 tygodniach już było widać efekty.
Tzn, maść z konopi była grana, efekty średnie, a ten krem mama przypadkiem wyczaiła na wakacjach i właśnie się kończy, mówi że po nim są efekty i próbowałam czegoś poszukać, ale wszystko poza krajem.
Jeśli nie zamówisz kontenera, to Ci się to nie opłaci. Jeden z Mirków pytał mnie o mydło do brody i po przeliczeniu stwierdził, że mu się nie kalkuluje.
@3I_i: Ingredients:
Water, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Coal Tar, Ceteareth-20, Imidazolidinyl Urea - tyle co znalazlam na stronce, z tego co mi mama mówiła w składzie jest smoła bukowa (dziegieć).
@3I_i: to nie jest dla mnie tylko dla mojej mamy, choruje na to juz ponad 40 lat i nie wszystko na nią działa, przestała chodzić do lekarza, bo kończyło się sterydami, które nic nie dawały i będąc na wakacjach weszla do drogerii po filtr i znalazła ten krem, bo znała nazwę łacińska choroby, kosztował grosze i właśnie się skonczył, poprosiła mnie, żebym go poszukała, bo działa, a z tego co mówiła
@shamelesss: łuszczyca nie jest dziedziczna z tego co mi wiadomo ale można ją złapać raz i na zawsze z takich głupich powodów jak stres, powiedz mi jak na nią ten krem działał? przynosił ulgę czy np. pojawiała się zdrowa skóra?
@3I_i: Łuszczyca jest dziedziczona, obydwoje rodziców ma, dwóch braci tez, mi sie upieklo, ale moim dzieciom już niekoniecznie może się upiec. Są różne rodzaje łuszczycy, dziedziczy sie gen, a czynnik stresowy go uaktywnia, najczesciej w wieku młodzieńczym, a ten krem działa bakteriobojczo, skóra przestala swędziec i mniej sie luszczy. Poczytaj o roznych rodzajach dziegci (nie wiem jak się to odmienia).
@3I_i: ktores przekazalo Ci w genach, u nich sie nie uaktywnilo, moi dziadkowie tez nie mieli, serio poczytaj o tym wiecej, szukaj roznych masci, przypatrz się diecie, min raz w roku wakacje nad cieplym morzem i efekty zobaczysz.
@shamelesss: jasne, słońce pomaga ale nie mam dostępu a dieta? co o niej wiemy? nie znalazłem nic konkretnego, wiem za to że jest to nieuleczalne, jedynie można łagodzić objawy :/
Po pierwsze raz w roku musisz znaleźć tą możliwość, żeby wysmazyc sie na słońcu i wykąpać w mega slonej wodzie (ewentualnie kup sól z morza martwego i w niej po prostu się kąp) są lampy cos jak na solarium tylko dzialaja na zewnętrzne warstwy skóry, a dieta - najlepiej zero cukru i alko, a choroba jest nieuleczalna, no bo genu sobie nie wyjmiesz, a złagodzić zawsze można i jest na to sporo