Wpis z mikrobloga

@Luko: No wyskoczył check, zgasł silnik. Dotoczyłem się do zjazdu. Przypadkiem spotkałem gościa co jest mechanikiem, przyjechał z kompem, podłączyliśmy i pokazało błąd czujnika ułożenia walu, zmienił czujnik ale dalej to samo, to wtedy zdjął obudowę rozrządu. Okazało się ze pasek przetarło, jest skrzywiony (nie zerwany) i wyglądało jakby jeden napinacz / rolka padła. Jest cień szansy, ze po wymianie kompletu (rozrząd / rolki / napinacze) wszystko będzie dalej działać.
@MaksymMaksymowicz: o kurcze.. trochę zainwestowales. Przymierzam się do kupna takiej, myślę o 1.9 150KM o poliftowej wersji czyli minimalny to 2007 rok. Jako właściciel alfy masz jakieś sugestie? Kupilbys drugi raz 159?
@Denyero: tak, nawet bym kupił i ze dwa razy :P a wszystko co złe minęło gdy wyjechałem od mechanika, banan na twarzy i tyle, zapomniałem o problemach.

Sugestia taka, celuj w 2.0 JTDm albo 1.75 TBI. Pierwsze to poprawiony diesel z skrzynią F40 (jedynie co to problem z uszczelką) a drugi to benzyna (też wymaga uwagi, ale odwzajemnia się osiągami). Zależy jaki masz budżet, jeśli szukasz coś koło 15k (np 1.9