Wpis z mikrobloga

tytuł: Dom z papieru ( La casa de papel)
liczba odc.: 22
sezony:2
platforma: Netflix
data premiery: 02.05.2017

O partigiano, portami via,
o bella, ciao! bella, ciao! bella, ciao, ciao, ciao!
O partigiano, portami via,
ché mi sento di morir.


Dom z papieru, długo wisiał na mojej liście seriali do obejrzenia na netflix. Jakoś nie miałem na niego czasu i mimo wielu pozytywnych opinii na temat tego serialu, nie posiadał u mnie statusu priorytetowego do obejrzenia. Czekał i czekał na swoją kolej, aż w końcu to odpaliłem i...

Jeżeli jeszcze ktoś zastanawia się nad obejrzeniem La casa de papel, niech porzuci wątpliwości i śmiało zarezerwuje sobie czas na maraton odcinkowy, bo kazdy epizod pozostawia w oglądającym ogromny apetyt na poznanie dalszej części opowieści o skoku na Królewską Mennice Hiszpanii . Trudno się oderwać od tego, co dzieje się na ekranie, bo i dzieje się dużo, ale też każdy odcinek przez prawie cały czas trwania trzyma widza w napięciu. Serial jest po prostu świetny i nie ma zbyt wielu wad.

Jeżeli miałbym jednak szukać wad, to czepiłbym się opowieści głównych bohaterów o ich życiu przed skokiem. Zwykle jedna osoba opowiada swoje życie drugiej i te monologi wyglądają dosyć sztywno i sztucznie. Najgorzej wypada policjantka, która aktorsko słabo sobie radzi w takich scenach. Może twórcy chcieli tak zbudować pełnokrwiste postacie z historią, jednak jest to moim zdaniem słabszy element serialu. Twórcy mogliby też czasami powstrzymać Tokio od opowiadania historii z offu. Jeszcze mógłbym się przyczepić paru rozwiązań fabularnych....

Jednak to wszystko to są szczegóły, bo całość jest naprawdę wciągająca i wywołuje w oglądającym sporo emocji. Nie raz twórcy próbują nas zwieść i czujemy, że to już koniec napadu i już nic nie może pójść dobrze, a jednak ciągle historia wraca na dobry tor lub z niego wypada, więc nigdy do końca nie wiemy, czy plan się rozpadnie i nic nie wyjdzie z wielkiej kradzieży, czy jednak wszystko się powiedzie. 

  Poza świetną fabułą trzeba przyznać, że całość jest bardzo ładnie sfilmowana i ogólnie realizacja jest na hollywoodzkim poziomie. Jako ciekawostkę muszę podać, że pierwotnie serial został zrealizowany w piętnastu odcinkach po 70 min, ale został przemontowany po wykupieniu praw przez netflix i chyba to był dobry krok, bo każdy odcinek kończy się w sposób taki, że czujemy presję i ciekawość do obejrzenia kolejnego. Muzyka w serialu, przynajmniej jak dla mnie nie jest nowym doświadczeniem poza kilkoma wyjątkami. Jeżeli wsłuchacie się wcale nie za mocno w muzykę, to łatwo skojarzycie temat z Batmana Nolana.

Tak więc od początku aż do samego końca wszystko w tym serialu działa z dokładnością szwajcarskiego zegarka, no może w tym przypadku Hiszpańskiego i każdy odcinek to ogromna przyjemność oglądania przedstawionych nam wydarzeń. Czy miałbym ochotę na kolejny sezon? To pytanie jest bardzo trudne, bo w 22 odcinkach oglądamy rewelacyjnie zrealizowany serial ze świetną fabułą i trudno mi uwierzyć, że kolejne sezony mogłyby być tak dobre, szczególnie że w tym co już zostało nam zaprezentowane, była cała spójna historia wielkiego napadu. Jednak właśnie sobie sprawdziłem, że w przyszłym roku serial powróci na wyłączność dla netflix, więc na pewno obejrzę nowy sezon z ciekawości i licząc na to, że wciąż będzie na wysokim poziomie.

Ogólnie i na koniec podsumuję całe dwa  sezony słowem:

REWELACJA! Polecam

p.s.
też zauważyliście że Alison Parker, przeważnie jest pokazywana w scenach tak jakby erotycznych ?

#netflix #serialezkr #lacasadepapel #domzpapieru #serial #seriale
KingRagnar - tytuł: Dom z papieru ( La casa de papel)
liczba odc.: 22
sezony:2
platfo...

źródło: comment_ZjqaugLuESY0uTCmxfwlC8GtwVpFzsU2.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 1
@maciekpod ale że o co Ci chodzi? Place to wymagam. Nie będę płacił za nie pełną obsługę. Jesteśmy w Polsce to chce mieć polskiego lektora do wszystkiego. Proste.
  • Odpowiedz
  • 0
@maciekpod tylko i wyłącznie lektor. Napisy są beznadziejne. Nie żyjemy już w roku 2002 gdzie wszytko było z napisami. Inaczej filmów nie da się oglądać.
  • Odpowiedz
@maciekpod: Jest wiele osób, które z jakiegoś względu "nie umieją obejrzeć" filmy w innym języku niż angielski/polski (więc lektor w takich filmach jest wtedy według mnie spoko sprawą).
  • Odpowiedz
Tak więc od początku aż do samego końca wszystko w tym serialu działa z dokładnością szwajcarskiego zegarka


@KingRagnar: Co ty za serial oglądałeś? Bo na pewno nie "Dom z papieru". Przecież w tym "szwajcarskim zegarku" już w pierwszym odcinku odpada wskazówka sekundnika, w trzecim pasek się przeciera a w piątym cały mechanizm staje xD
  • Odpowiedz