Wpis z mikrobloga

Nowe #iphone mają opcję szybkiego ładowania, ale w zestawie jest wolna ładowarka. Szybka ładowarka kosztuje 249zl , ale nie ma w zestawie przewodu. Przewód to 1m za 99zl lub 2m za 170zl.
Potężny kek
#smartfon
  • 141
  • Odpowiedz
@dob3k: jedyne co w androidzie mozna wiecej to #!$%@? sie z ustawieniami, sciagac torrenty, modowac, brickowac itp, to co podludzie lubia najbardziej zamiast zajac sie czyms pozytecznym
  • Odpowiedz
@dob3k:
- możliwość zmiany interfejsu/wyglądu, w iOs tylko zmienimy tapetę i ewentualnie zmienimy kolejność widżetów
- Siri nie obsługuje języka polskiego, Google Now tak
- chory pomysł, by skopiować plik muzyczny, potrzebne jest iTunes
- ułomne łącze lightining, gdzie w androidach mamy usbC, czyli podróż z jednym kablem odpada
- szuflada z aplikacjami, pulpity, ustawienia ikon, dodawanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niepanimaju: wtedy w aplikacjach też nie masz reklam, nie tylko w przeglądarce.

Jak ktoś kupi tel i uzna, że za mało to nie może rozszerzyć, przecież to ewidentna wada. Jesteście zmuszani na kupowanie większej pojemności na wypadek, gdyby mniejsza nie wystarczyła. A przy androidzie odczuwasz dyskomfort, bo jednak ma za mało miejsca pyk, Micro SD i jest spoko. Koszt Micro SD jest śmieszny, 64GB za ok. 100 zł.

W wielu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dob3k: zgodzę się tylko z tym że iOS jest bezpieczniejszy.

Jeśli chodzi o świadomość użytkowników to pół żartem, pół serio, na iPhone nie masz dedykowanych systemów przykładowo dla osób interesujących się bezpieczeństwem - system Kali Linux który ma zestaw narzędzi dla hackermanów lub dla innych paranoików prywatności, gdzie mogą instalować i ufać tylko opensource. Myślisz, że taki Snowden prędzej by użył Androida czy iOSa xD? Generalnie w Andoidzie można zrobić
  • Odpowiedz
@ravau:
- jak konczysz 25 lat to przestajesz dawac #!$%@? o takie pierdoły jak ksztalt ikonek, widżeciki na srodku ekraniu i inne dziecinne „upiekszacze” (picrel).
- asystent google tez nie mowi i nie rozumie po polsku. A tez moglbym napisac ze w ios mozna dyktowac wiadomosci i cokolwiek po polsku bez problemu tak jak google now. Za to asystent obu firm nie mowi i nie rozumie po Polsku.
- sorry nie rozumiem tego. Co jest ulomnego w lightning? To micro usb jsst ulomne. Fajnie ze w koncu android przeszedl na cos co jest rownie dobre jak lightning czyli usb-c tyle ze wiekszosc telefonow z androidwm nadal ma ulome micro usb.
- szuflada to jedna z rzeczy ktorych szczerze nienawidziłem w androidzie i jeden z powodow dla ktorych zaczalem szukac jakiegos mniej ulomnego systemu (wtedy jeszcze xiaomi nie bylo popularne).
- obecnie jest dual sim. Jak dla mnie i nie tylko dla mnie calkowicie zbedne. Apple wprowadzilo to jedynie z dwoch powodow: 1. By miec wieksza sile przebicia w rynku ktory ich ineresuje (Chinach) gdzie to jest bardzo popularne i 2. By wprowadzic eSIM i zmusic operatorow do zainwestowania w ta nowoczesna technologie zeby w niedalekiej przyszlosci calkowice wywalic
d.....k - @ravau: 
- jak konczysz 25 lat to przestajesz dawac #!$%@? o takie pierdoły...

źródło: comment_Dh3Wt4mWCn1gfjrE80rLZPjzli5tb8bz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Determination94: Mysle ze snowden by predzej uzyl ios. I to na serio pisze. Google nie ma najmniejszych skropulow by wspolpracowac z sluzbami i fbi. Apple bedzie walczylo do konca hy nie wspolpracowac i nie wydawac danych swoich klientow.
Nie musisz miec dedykowanego ios - ten co jest, jest bardziej bezpieczny juz od fundamentow niz android.
„Generalnie w Androidzie można zrobić dosłownie wszystko” - tylko po co? Sluchaj mam 40 lat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dob3k: Utrzymanie prywatności polega na tym, że wiesz z czego korzystasz i nikomu nie ufasz więc zazwyczaj jako narzędzia do privacy polecane są aplikację i systemy opensource, których kod można sprawdzić, tu odpada nam iOS. Jest wiele ROMów podyktowanych prywatności bez dodatkowych usprawnień od Googla gdzie można sobie prześledzić za co odpowiada dany fragment kodu, np. Copperhead OS czy Lineage OS. Nie trzeba instalować aplikacji od Google, tam masz czysty
  • Odpowiedz
@Determination94: Sprawdz ile batalii w sądach przeciw agencjom rzadowym i fbi prowadzi w stanach apple. Sprawdz ile zapytan dostaja od rzadow panstw i na ile daja w zamian jakies dane (w porownaniu do androida).
Dodatkowo ile procent sluchawek z androidem na swiecie jedzie na copperhead czy lineage. Bedzie z 1/10 procenta czy nawet nie?
A teraz ile sluchawek na swiecie jest pod zdalna kontrola kogos innego jako botnet zombie i dlaczego 100% z nich to androidy?

Nerdy i finansowo rozsądni ludzie prędzej wybiorą Androida

Nerdy tak, geeki nie. A napewno nie rozsadni finansowo ludzie. Bo widzisz rozsadni finansowo ludzie potrzebuja bezpiecznych telefonow na ktorych moga polegac i ktorych nie musza ustawiac i konfigurowac i zmieniac pod siebie bo najnormalniej w swiecie nie maja na to czasu a swoj czas cenia bo albo posiecaja go rodzinie albo zarabianiu pieniedzy. Czas potrzebny na konfiguracje za kazdym razem jak zmienia telefon to czas stracony. Wiem bo sam tak mam. Z apple kupie nowy bo poprzedni sprzedam albo zgubie albo mi ukradna to po wpisaniu id i hasla mam po chwili w dokladnie takim samym stanie jak widzialem ostatnio poprzedni. Nic nie musze konfigurowac. Mam czas zarabiac pieniadze lub spedzic z rodzina. Na rzeczy wazne a nie na konfigurowanie telefonu i użeranie sie z aplikacjami ktore wywala albo nie chca dzialac jak powinny. Wybieram sprzet ktory dziala i sie
  • Odpowiedz
@Determination94: Dokoncze za @niepanimaju.
Po drugie sa aplikacje w appstore (bezplatne co Cie moze zdziwic) ktore pozwalaja na sluchanie filmikow z YT przywylaczonym ekranie i w ogole w tle jak aplikacje muzyczne. Mozna tez robic wlasne playlisty lub importowac te z yt.
Co do reklam to w safari masz przycisk ktory oczyszcza strone z badziewia reklamowego.
Poza tym masz w sklepie aplikacje typu adblock plus ktory robi to
  • Odpowiedz
@Determination94: Słuchaj, pewnie nie uwierzysz ale kiedyś bylem strasznym fanbojem androida i hejtowalem polityke apple na każdym możliwym kroku. Na serio. Pozniej czesciowo poprzez zmeczenie tym jak dziala android i co odwala google a czesciowo przez rozmowy i flamewar-y z userami ios stwierdzilem ze sprobuje.
Tylko trzeba podejsc nie jak do innego androida tylko na swiezo bo to ze sie czegos nie da zrobic jak w androidzie jest na porzadku
  • Odpowiedz
@dob3k: miałem iPhona, nie kupię go w przyszłości z całą pewnością, nadal podtrzymuje że wolę czystego androida z nakładka Oxygen Os niż ios

Szufladę wyżywam i mam tylko używane aplikacje, reszta ukryta.

Niewiem ile płacą za przekonywanie do IOS, ale miłej dalszej pracy życzę i dodam, że rozumiem fakt iż ktoś woli inny system/inne rozwiązania, ale dobrze że jest wybór ;)
ravau - @dob3k: miałem iPhona, nie kupię go w przyszłości z całą pewnością, nadal pod...

źródło: comment_c5AA3hb8J9HWvU1X0K6NgnCrAjey7dx6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dob3k: @niepanimaju: no ja mam niechęć przez to, że mi nic nie przeszkadza i bardzo dobrze znam ten system. Nie chwaląc sie pisałem na niego apki, a od kilku lat na kompie korzystam z linuxa, więc zwyczajnie jest mi bardzo łatwo się mi w nim odnaleźć, zrozumieć co jak działa i nawet jak mam jakieś Xiaomi za 1k zł to jakoś nie mam problemu z szybkością działania (chodzi
  • Odpowiedz