Wpis z mikrobloga

Jak to mówią. Nie samą Formułą Pierwszą żyje człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ten weekend znowu trochę się dzieje więc przygotowałem dla was rozpiskę. Przy okazji wymyśliłem w końcu hashtag do obserwowania lub czarnolistowania. Na wzór programu telewizyjnego wymyśliłem #programwyscigowy. Może kiczowate, ale mi się tam podoba. A jak komuś nie to już jego problem.
No to zaczynamy


SOBOTA

0300 - NASCAR Camping World Truck Series, World of Westgate 200, Las Vegas
1400 - WSBK, Wyścig 1, Portimao
1405 - Blancpain GT Series Sprint Cup, Wyścig 1, Nürburgring
1500 - FIA EWC, Bol d’Or, Paul Ricard (Motocykle ścigają się po trochę innej pętli niż F1, ale nigdzie nie mogłem znaleźć dokładnej nitki) Na Eurosport 2 będzie transmisja w godzinach (15:00-19:00, 21:00-0:40, 7:00-15:35)
1655 - GT4 European Series, Wyścig 1, Nürburgring (z Gosią Rdest)
2300 - NASCAR Xfinity Series, DC Solar 300, Las Vegas

NIEDZIELA

0520 - Virgin Australia Supercars, Sandown 500, Sandown
1005 - GT4 European Series, Wyścig 2, Nürburgring
1410 - Formuła 1, Grand Prix Singapuru, Marina Bay
1600 - Blancpain GT Series Sprint Cup, Wyścig 2, Nürburgring
1615 - WSBK, Wyścig 2, Portimao
2100 - Monster Energy NASCAR Cup Series, SouthPoint 400, Las Vegas

PONIEDZIAŁEK

0040 - Indycar Series, Grand Prix of Sonoma, Sonoma

Oczywiście wszystkie streamy będzie można znaleźć na r/motorsportsstreams

Jeszcze małe słowo ode mnie. Z mojej strony polecam wyścig VASC na Sandown. Jest to pierwsza runda Pirtek Enduro Cup. Na ten puchar składają się 3 rundy. Sandown 500, Bathurst 1000 i Gold Coast 600. Runda w Sandown jest o tyle fajna, że tak jak było dwa tygodnie temu w NASCAR na Darlington. Tak tym razem VASC ma swoją retro rundę gdzie część stawki przemalowała swoje samochody nawiązując do klasycznych malowań które kibice mogli oglądać kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Galerię macie tutaj.. A jakbyście chcieli wiedzieć z którego roku jest dane malowanie to na FB jest polski fanpage serii gdzie facet opisuje na tyle ile może z którego roku jest dane malowanie. Niestety może to być też ostatni wyścig na tym torze ze względu na to, że w ciągu kilku ostatnich lat zdarzały się poważne wypadki w 6 zakręcie po których wymagana była naprawa bariery przez co wyścigi były wstrzymywane na ponad godzinę lub nawet dwie.
O rany, ale dużo mi się napisało. To jeszcze tylko wspomnę o Cup Series w Las Vegas. Będzie to pierwszy wyścig Playoff, gdzie 16 kierowców rozpoczyna walkę o tytuł. Oraz o Indycar. Jest to ostatni wyścig sezonu. W walce o tytuł jest nadal 4 zawodników. Prowadzi Scott Dixon z dorobkiem 598 pkt, drugi jest Alexander Rossi który posiada na swoim koncie 569 pkt, a na 3 i 4 miejscu jest Will Power z Josefem Newgardem. Obaj mają 511 punktów. Przy odrobinie szczęścia i pecha innych każdy z nich jest w stanie wygrać ponieważ runda ta jest podwójnie punktowana i za zwycięstwo można zgarnąć aż 100 punktów.

Także to na tyle ( ͡ ͜ʖ ͡)
Życzę miłego oglądania

#f1 #nascar #gt4series #wsbk #blancpaingtseries #indycar #vasc #fiaewc
  • 2