Wpis z mikrobloga

Ehhhh, Mircy i Mirabelki, czemu niektóre książki są takie drogie?
Ostatnio czytam sobie literaturę łagrową, niedawno przeczytałem Rosję w łagrze (bardzo polecam, czyta się jak na prawdę dobry thriller), Archipelag GUŁAG (klasyka) i Podróż do krainy zeków. Zainteresowany jestem teraz książką Ile wart jest człowiek, ale nigdzie online nie można dostać, a na alledrogo 150 zł! Normalna cena to było chyba 60 zł. Może ktoś coś wie/by odsprzedał po lepszej cenie, bo taka cena to jest jednak przesada, pomimo niskiego nakładu.

#ksiazki #literatura #literaturarosyjska #zalesie
Pobierz
źródło: comment_aVD3DTQTx1WJsQsOeKHIbjpRc4YcVQd8.jpg
  • 5
@qmwnebrv niestety zostaje tylko polowanie na okazję ( ͡° ʖ̯ ͡°) sam wyrwałem za 70 zł ale ile się naczekałem to moje... Więc nie poratuję niczym poza "czekaj i licz na fuksa"
@qmwnebrv: Jaka przesada? Mógłbyś siędziwić jakby to dopiero wyszło i było dostępne tylko w jednej formie dystrybucji od wydawcy.
Tak to działa w każdej dziedzinie. Coś się wyprzedaje i zostaje tylko rynek wtórny do zakupu. Są osoby zarabiające w taki sposób. Zwykła zasada handlu.
W bibliotekach tego nie ma?
@qmwnebrv: Ja zbieram komiksy i też nie załapałem się na rzeczy, które chciałbym mieć na półce. Mijają kolejne lata. Niektóre pozycje bez dodruku od nawet 10 lat. Nic się nie zapowiada, żeby było nowe wydanie.
Mam to samo i nie wydam 300zł za coś co kosztowało 60zł.
Trzeba niestety się pogodzić.