Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli #bekazlewakow #bekazprawakow

Hej!

Mirki byłyby zainteresowane opracowaniem takich rzeczy jak:

a) poparcie katolików dla aborcji
b) poparcie katolików dla in vitro
c) dla środków antykoncepcyjnych
d) ofiarami inkwizycji w PL w porównaniu do innych krajów zachodnich
e) jak się uda- średniego IQ wierzących i ateistów w PL
f) % wierzących naukowców w PL

Wszystko w miarę możliwości na artykułach naukowych oraz badaniach CBOS
  • 36
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: "Jeszcze rza powtórzę: Do początku XV wieku Polska pozostawała poza zasięgiem znacznych herezji. Dopiero rozwijający się w sąsiednich Czechahch ruch husycki powodował przenikanie związanych z nim idei na ziemie polskie. Przyjmuje się (P.Kras) że na przestrzeni całego XV stulecia smierć na stosie poniosło 8 osób. W źródłach potwierdzono smierć wikariusza Mikołaja z Kłodawy (1430) burmistrza Zbąszynia Mikołaja Grynberga (II poł XV w.) i wikariusza Adama z Radziejowa (1499). Na
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Hej! Świetny pomysł! Jestem zainteresowany takim opracowaniem. Chętnie przeprowadzę ankietę w swoim środowisku i podzielę się wynikami (większość katole, średnio 2 razy w tygodniu w kościele na mszy)
  • Odpowiedz
Twoja próbka może być niemiarodajna


@KakaowyTaboret: Bardziej niemiarodajna niż badanie CBOS? Nie mam pojęcia skąd oni biorą katolików uczęszczających do kościoła kilka razy w tygodniu, ale to na pewno nie są Ci, których ja znam (sądząc po wynikach przytaczanych w niedawnym poście, nie wiem czy nie nawet przez Ciebie), a uwierz mi, że znam ich całkiem sporo.

nie ufam randomom z interenetu


@KakaowyTaboret: A to słusznie, choć raczej
  • Odpowiedz
@husspol:

Bardziej ufam badaniu CBOS niż Tobie :)

Nawet jeśli znasz i 20 katolików którzy do kościoła chodzą kilka razy w tygodniu- to ta próba w skali Polski i tak jest bardzo niemiarodajna- ze względu na to, że spora cześć z tych ludzi jest pewnie z jednego regionu co może wpłynąć na ich światopogląd.

Ja znam kilku ateistów którzy są całkowicie za zakazem aborcji i przeciwko homozwiązkom- mam zebrać od
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Nie w tym rzecz. Po prostu zawsze mnie zastanawia skąd CBOS bierze takie wyniki, skoro będąc wyjątkowo blisko tego środowiska (i to zdecydowanie więcej niż 20 znajomych), wiem jak bardzo rozbieżne są wyniki CBOS od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Słyszałem o tych 150, na FB trzymam dokładnie taką ilość relacji, podmieniając czasem kogoś "starego" na "nowego". Ale to trochę chore i wiem o tym :)

Co do podsumowania punktu B, to zgadam się z Tobą w każdym calu. A jak już błędy socjologiczne popełniam, to zamilknę w tym temacie.
  • Odpowiedz
@husspol: żeby nie bylo sam nie jestem socjologiem xD interesowałem się tym na własną rękę i to co zapamętałem to dobór reprezentatywnej grupki- móże się okazac, że jestes z wyjatkowo katolskiego wojewodztwa a to by zdyskwalifikowalo te badania- za to jak zrobisz im małą ankietę to z checia przeczytam
  • Odpowiedz