Wpis z mikrobloga

@funkmess: no opisałeś całą listę wykroczeń, za które należy karać mandatami, z wymówkami osób, które to prawo łamią. To ma być argument na to, że należy, niezgodnie z prawem, jechać czymś co DDR nie jest?
  • Odpowiedz
skąd w ogóle informacja że nie ma tam tego znaku? Droga rowerowa tam istnieje i jest oznaczona.


@Prokrastynant: Była, ale znaki zdjęli, bo nie spełniała wymogów. Jeśli nawet je jutro założą niema to znaczenia, bo na zdjęciu OPa nie ma znaków pionowych.
  • Odpowiedz
podaj mi źródło tej informacji ze nie ma tam znaków oraz że droga nie spełniała wymogów. Jechałem jakiś czas temu i wszystko było.


@Prokrastynant: Na zdjęciu OPa niema znaków. Kiedy zostało zrobione nie wiemy.
  • Odpowiedz
@redmonk nie jeżdżę na rowerze ale jak nie ma znaku pionowego a kierowca się nie przyzna do wypadku przy policji to rowerzysta nie dostanie grosza z OC kierowcy jak go potrąci na tym chodniku. Co zdarza się dość często bo dzbany nie patrzą na chodnik/ścieżkę jak wyjeżdżają z posesji/ulicy lub skręcają w prawo... Zależy też od sądu czy uzna winę kierowcy.
  • Odpowiedz
@reddin: widzisz, i to jest wlasnie ten rak polskiego rowerzysty.
Nikt niema obowiązku jazdy po studzienkach, dziurach. Jedzie się nieco dalej,
Znajdziecie milion powodow by nie stosowac sie do przepisow nawet jesli droga jest rowna, lub z dziurami na calej szerokosci i ze studzienkami, ktore nie znajduja sie przeciez 4cm od krawedzi. 'Jak mi przepisy nie pasuja, to tym gorzej dla przepisow' xD
  • Odpowiedz
@reddin no więc to też nie jest argument. Nie znamy źródła tego zdjęcia i czy faktycznie nie ma tam znaku czy po prostu został na zdjęciu pominięty.

Tak czy inaczej, jeśli tego znaku by tam nie było to rowerzysta może jechać sobie po ulicy.
  • Odpowiedz
Od kiedy to rowerzysta może jechać chodnikiem?


@reddin
A jakby tam było ograniczenie do czegoś ponad 50km/h to nie macie już wtedy obowiązku jechała chodnikiem? Wiem, że do 50 możecie po jezdni, ale powyżej już chyba nie.
  • Odpowiedz
  • 13
@reddin
@funkmess
@MechanicznyTurek Jak ostatnio się pytałem czemu kolarze nie jeżdżą drogą rowerową to była ta sama akcja - na zdjęciu które podrzuciłem nie widać znaków pionowych xD
Ale jak już udowodniłem że tam stoją to była cisza i nikt nie umiał mi powiedzieć dlaczego tylko kolarze #!$%@?ą asfaltem mając betonową ścieżkę rowerową. Normalni rowerzyści jeździli poprawnie, tylko "sportowcy" mieli problem, również z oświetleniem roweru.
Też jeżdżę rowerem, w
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: wydaje mi się, że znam to miejsce. Jest to ulica Spacerowa w Gdańsku w stronę Oliwy. Panicz ujęty na fotce to jeden z tych słynnych kolarzy, niespełnionych asów szos vel "mam rower droższy niż ty auto". Sam jeszcze sporo ale jeździć drogami w centrum miasto to nic innego jak oznaka raka mózgu. Z przerzutami do dupy.
  • Odpowiedz
A jakby tam było ograniczenie do czegoś ponad 50km/h to nie macie już wtedy obowiązku jechała chodnikiem?


@nujabes: Nie, nie ma takiego obowiązku, ale jest już taka możliwość.

5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10
  • Odpowiedz