Wpis z mikrobloga

Planuje zakup drugiego mieszkania pod wynajem w którym zamieszkam też z żoną przez 4-7 lat. Więc takie mieszkanie to też kompromis bo chcemy salon z aneksem kuchennym ( ew z możliwością przerobienia tego na osobny pokój ).
Jedno mieszkanie już kończę spłacać i będzie całe pod najem. Kupiłem je z rynku wtórnego po atrakcyjnej cenie. Obecnie ceny nowych mieszkań są sporo wyższe niż kiedyś i zastanawiam się nad stopą zwrotu takiej inwestycji.

1. Czy w nowym budownictwie pod wynajem, w analogicznej lokaliacji, tzn centrum jest szansa że za wynajem wezmę 40-50% więcej niż w standardzie średnim?
2. Może któraś z lokalizacji na peryferiach wrocławia ma/będzie mieć wzięcie pod wynajem? Żerniki? Brochów? Psie pole? Ciekawi mnie jak wygląda tam rynek wynajmu, bo w centrum nie ma problemu żeby kogoś znaleźć.
3. Może warto jednak w coś innego zainwestować pieniądze?

#wroclaw #mieszkanie #inwestycje #wynajem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co do lokacji to stawiałbym na Jagodno. Obecnie prężnie się rozwija, za te 4-7 lat może już będzie tam tramwaj, a w porównaniu do Psiego pola, to z Jagodna do centrum jest wręcz blisko.
Ale też sugeruję przemyśleć taką inwestycje. Eksperci twierdzą, że jest coraz więcej mieszkań pod wynajem i niebawem, ze względu na konkurencję, ceny wynajmu zaczną spadać i w przypadku mieszkania na kredyt, zysk nie będzie taki oczywisty.
  • Odpowiedz
@HolyToiletPaper: @mirko_efekt: @ghoulas:

Jagodno jest nawet za brochowem, może do brochowa będzie szybciej ;) ?

Eksperci twierdzą, że jest coraz więcej mieszkań pod wynajem i niebawem, ze względu na konkurencję, ceny wynajmu zaczną spadać i w przypadku mieszkania na kredyt, zysk nie będzie taki oczywisty.


Dlatego zawsze nastawiałem się na centrum jako pewne miejsce gdzie zawsze się znajdą chętni.
  • Odpowiedz
@darktemplar: To się nie opłaca stopa zwrotu to max 5%, a możesz być też sporo do tyłu jak źle trafisz z inwestycją, konkurencja jest duża, ceny mieszkań wysokie że może nie pokryć nawet 70%kredytu, lub trafisz na lokatorów co nie chcą płacić. To ma tylko sens jak już masz jakieś mieszkanie i sobie stoi puste
  • Odpowiedz