Wpis z mikrobloga

Czy bóg nie powinien wprowadzić aktualizacji do pisma świętego?
Ludzie, świat i w całe postrzeganie wszystko co nas otacza bardzo się zmieniło, więc chyba jest odpowiednia pora na "jeszcze nowszy testament"

Świat ma już mało co wspólnego z tym co zostało spisane 2000 lat temu, a katolicy nadal twardo się trzymają tych zacofanych zasad.
Przecież skoro bóg wszystko widzi i słyszy, to raczej nie jest na tyle tępy, żeby tego wszystkiego nie zauważyć.

Stary testament też wymagał aktualizacji, więc bóg zesłał swojego syna żeby pokazał ludziom nową drogą w nowych czasach, mimo że wtedy nie było tak ogromnego skoku cywilizacyjnego jak między rokiem 50 a rokiem 2018.

Czy na przeszkodzie stoją wszechobecne telefony z możliwością nagrywania lub relacji na żywo w dowolnym momencie?

#bekazkatoli
  • 19
@88chaos-STAR: Nie zaprzeczę, że wpis jest w jakimś stopniu prześmiewczy. W końcu istnienie boga jako istoty wszechmogącej, wszechwiedzącej, wszechsłyszącej, wszechpotężnej, która nie potrafi dać dowodu na swoje istnienie, a jak się objawia to na spalonym toście, nie może wywołać innej reakcji niż .. śmiech.

Co nie zmienia faktu, że może mnie to ciekawić, ale mnie interesuje tylko i wyłącznie zdanie boga na temat dzisiejszego świata, a nie cudowne oświecenia duchownych, których
@ytong1918: ok, skoro Cię to ciekawi...

ale mnie interesuje tylko i wyłącznie zdanie boga na temat dzisiejszego świata

Bóg w Biblii mówi, że Cały świat obecny jest zły, serca ludzkie są pełne zła, bez wyjątku.

No i przede wszystkim najważniejsze, gdyby bóg przyszedł do nas z "jeszcze nowszym testamentem" gdzie każdy mógłby go nagrać czy zrobić zdjęcie wiesz co by było?


Bóg, a w zasadzie jego syn powróci. Tak jest napisane
Bóg w Biblii mówi, że Cały świat obecny jest zły, serca ludzkie są pełne zła, bez wyjątku.


@DaroP: Ja nie jestem zły, moje serce nie jest pełne zła. Jestem wyjątkowy.
Jakie są kryteria tego zła? Co trzeba zrobić żeby być dobrym? Dlaczego z góry ten bóg mnie obraża nazywając mnie złym, skoro nawet mnie nie zna? Nie spotkaliśmy się nigdy to skąd on wie czy jestem dobry czy zły?

Bóg, a
@ytong1918: wszyscy wierzymy, że w głębi serca jesteśmy dobrzy, ale byle grzech czyni nas złymi.
Kryteria zła i co zrobić by być dobrym? W skrocie - przecztaj w Biblii 10 przykazań.
Bóg Cię zna lepiej niż myślisz.

Tak, to brzmi jak groźba, bo w istocie nią jest, jednak to człowiek wykorzystał te groźby do manipulacji innymi. Wiara to nie uprawianie religii. Kto czytał Pismo Święte ten wie. Jezus nielubił faryzeuszy, bo
@DaroP: Nie uznaję czegoś takiego jak grzech. Bóg mnie nie zna w ogóle z prostego powodu. Boga nie ma.

Religia jest wymysłem człowieka, żeby zdobyć władzę nad drugim człowiekiem poprzez zasianie strachu przed życiem po śmierci, gdyż chyba każdy człowiek od zawsze się zastanawiał, co po niej jest.

Człowiekiem najłatwiej manipulować poprzez strach, a w przypadku wierzeń i religii wizja wiecznego potępienia i cierpienia w ogniach piekielnych lub spokojne życie pełne
@ytong1918: coś nie pykło.
:) spoko, każdy wierzy w co chce, na tym polega wolna wola. W Boga i jego słowom wierzę, a Twój argument o braku jego jawnej ingerencji w naszym życiu nie przekonuje mnie. Wiem z pisma, że nie ma co liczyć na manifestacje jego siły dopóki Mesjasz nie powróci. Ja mogę Ci mówić, że cały wszechświat jest dowodem na jego istnienie i także Cię nie przekonam.
Jednak co