Wpis z mikrobloga

Test Xiaomi Mi Notebook Air (2018) - Czy Xiaomi jest lepsze?
Gdzie jak gdzie, ale na Wykopie bojówka Xiaomi jest całkiem spora. I trudno się temu dziwić, gdy chiński producent kusi cenami oraz specyfikacją swoich produktów. Czasami jest to istna okazja - smartfony czy odkurzacze, a innym razem już gadżeciarstwo i pierdoły - długopisy, reklamówki... A jak to wygląda w przypadku laptopów? Czy i tutaj Chińczycy są w stanie namieszać, jak na rynku telefonów? Sprawdzimy to przy okazji testu Xiaomi Mi Notebook Air (2018)!

Odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta - nie, Xiaomi Mi Notebook Air nie jest lepsze od konkurencji. W wielu aspektach jest porównywalne i mamy tutaj na myśli głównie wydajność procesora, wygodę użytkowania czy kulturę pracy. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się mieć taką jakość wykonania jak Macbooki Pro, nawet design jest bardzo podobny. Dłuższe użytkowanie daje nam jednak do zrozumienia, że coś co wizualnie wygląda jak bliski kuzyn Macbooka, w rzeczywistości jest jego dalekim krewnym. Uginająca się obudowa nie przystoi raczej laptopowi tej klasy - w tym wypadku liczymy na poprawę w następnych wersjach. Szkoda również, że producent zdecydował się na umieszczenie słabszej odmiany karty NVIDIA GeForce MX150 - użytkownik w żaden sposób nie jest informowany o tym przy zakupie, co może wprowadzać w błąd. Jesteśmy również zaskoczeni umieszczeniem w ultrabooku baterii o tak małej pojemności - 39 Wh. O ile test czytelnika wypada jeszcze nie najgorzej, o tyle inne scenariusze są raczej przeciętne. Warto również podkreślić, że obudowa pod obciążeniem bardzo mocno się nagrzewa - plusem jednak są akceptowalne temperatury zarówno procesora, jak i karty graficznej. Ogólnie rzecz biorąc sprzęt wypada nieźle, ale nie ma tutaj ani jednej rzeczy, która by mogła kogoś zachwycić.

Cena za testowaną konfigurację wynosi aktualnie w Polsce 4299 złotych. Dostajemy tutaj procesor Intel Core i5-8250U, 8 GB RAM DDR4 2400 MHz, dysk SSD PCIe o pojemności 256 GB, matrycę Full HD, kartę GeForce MX150 oraz system Windows 10 Home. W identycznej cenie dostaniemy np. ASUS Zenbook UX430UN w tej samej wersji (ale z pełnym MX150, a nie obciętym). Cena nie jest więc najgorsza, klienci którzy się zdecydują na laptopa powinni być raczej zadowoleni. My jednak prywatnie po testach nie wybralibyśmy Xiaomi. Sprzęt jest niezły i tylko niezły. Nie porwał nas, nie zachwycił, nie straciliśmy dla niego głowy... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Link do pełnej publikacji z dokładnym opisem specyfikacji, badaniami matrycy przy użyciu kolorymetru, testami wydajności w grach i programach, pomiarami temperatur, poboru mocy oraz czasu pracy na baterii do znalezienia tutaj:

https://www.purepc.pl/notebooki/test_xiaomi_mi_notebook_air_2018_czy_xiaomi_jest_lepsze?

W razie dodatkowych pytań jak zwykle jesteśmy do Waszej dyspozycji.

#purepc #pcmasterrace #laptopy #technologia #xiaomi
Pobierz PurePCpl - Test Xiaomi Mi Notebook Air (2018) - Czy Xiaomi jest lepsze?
Gdzie jak gd...
źródło: comment_ytHnysGeAHzxj9KnkuDhgtENjNgwRaJa.jpg
  • 6
@Papasanbaba: chciałbym w to wierzyć ale niestety z serwisami jest jak jest. Z praktyki wiem, że lepiej chińczyk ogarnie ewentualny refund za serwis. W polszy jak w bagnie w tym temacie, jak trafisz na dziadów to się dowiesz że zalałeś, źle korzystałeś itp. Gwarancja jest spoko na sprzęt biznesowy. Standardowa konsumencka to pic na wodę często.
@PurePC_pl Czyli za ta cene szału nie ma. Szczególnie czas pracy na baterii jak dla mnie spory minus. Imho przy tej cenie to już lepiej dopłacić do jakiegoś innego modelu.
Chyba że go ktoś z ciągnie z Chin za te 3k to będzie inna rozmowa.