Wpis z mikrobloga

Szukając w #google co internet wie o mnie znalazłem link do portalu społecznościowego #naszaklasa który przekierował mnie do forum klasowego. Człowiek był młody i głupi i podał swoje dane kontaktowe na owym forum aby ułatwić znajomym z klasy do siebie kontakt. Bezproblemowo ktoś wpisując np mój numer telefonu, czy e-mail będzie wiedział kim ja jestem. Dodatkowo jest tam 30 bliźniaczo-podobnych wpisów innych osób. Konto dawno temu z tego portalu usunąłem, niestety wpisy zostały.
No cóż, pozostaje pisać mi do nich e-mail z prośbą o usunięcie danych. Jakiś protip gdyby robili problemy?
Chyba trochę #rodo i #programowanie
  • 4
@Daven tylko że tak na prawdę wszystko bym musiał zamazać, nie tylko dane kontaktowe tych osób ale również inne treści. Google bez problemowo da link gdy wpiszę chociaż kawałek frazy z forum.
Przykładowo pierwsza lepsza szkoła, klasa i forum:
link do losowego forum
Wszystko widoczne jak na tacy. W moim przypadku widoczne są dane kontaktowe.
@mikronick: o tej sprawie zrobiłem aferę pół roku temu. Dzieje się to wtedy, gdy serwis umiera i jednym ze sposobów na sztuczne podniesienie liczby wyświetleń jest przeprogramowanie go oraz wywalenie całej treści swobodnie do Internetu. Na taki serwis od razu rzucą się przeglądarki i przez najbliższe kilka miesięcy będą indeksować każdą informację.

Możesz wprawdzie napisać do supportu i powiedzieć, że nie wyrażasz zgody na dalsze istnienie danych wpisów (argumentuj koniecznie tym,