Wpis z mikrobloga

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Dziękuje za edukacje, nie byłem świadom tych wszystkich zawiłości, różnicy pomiędzy książką i księgą, jestem prostym człowiekiem widze okładkę i kartki pomiędzy nią - mówię: "O, książka!". Nadal się będę upierał, że jedna z "ksiąg" Biblii (a właśnie, podobno księga nie może być pisana dla pieniędzy, a wydaje mi się, że niektóre z ksiąg biblii były jednak - może nie od początku, ale pisane dla pieniędzy) jest powieścią fantastyczna
  • Odpowiedz
Nadal się będę upierał, że jedna z "ksiąg" Biblii (a właśnie, podobno księga nie może być pisana dla pieniędzy, a wydaje mi się, że niektóre z ksiąg biblii były jednak - może nie od początku, ale pisane dla pieniędzy) jest powieścią fantastyczna czyli np. Ewangelia według św. Mateusza


@mocneAnaboliczne: Aha to jak ja stwierdzę, że krzesło wg mnie jest oknem to będzie to prawda bo mimo braku w wiedzy będę
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Pierwsze trzy argumenty są z dupy, bo nadal pokrywają się z tym co powiedziałem, nawet lepiej, ewangelie napisano w 5 lat! Z ostatnim, no cóż mądra Pani Stefania Skwarczyńska mówi, że ewangelia jest gatunkiem literatury stosowanej więc nie będę się kłócił z obecnie przyjętą wiedzą naukową. Może i racja, powieści są pisane dla ludzkiej przyjemności, aby zarobić, dać światu coś pięknego, a Biblie pisali po to żeby rządzić ludem...
  • Odpowiedz
Bibliotekę też nazwiesz książką bo jest tam dużo książek?


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
Biblioteka to instytucja, z budynkiem, pracownikami, klientami i tak dalej. Zbiór kilkiunastu książek to co najwyżej szafka biblioteczna. Skoro #!$%@? się do definicji niczym prawnicy.
A i normalne książki często mają więcej niż jednego autora, więcej niż jeden styl i nie są spójne w formie i powstawały latami. Choćby tak katowane w liceum "Dziady". Ok, malo która książka powstawała aż
  • Odpowiedz
@orfan: Kolor Jezusa wg ksiazki fantasy zwanej biblia jest jedynie domniemany. Ostatecznie zrodził sie za posrednictwem aktu boskiego (wg bibli) z dziewicy #!$%@? ;D . Przy takim wkrecie jak by wyszedl nawet czarny jak wegiel reszta by nie miala wiekszego sensu. Obraz jezusa jest przedstawiany innaczej dla kazdej kultury. Ciri ksiazkowo byla biala. Miala biala skórę i biale wlosy. Po co to zmieniac? Brakuje bialych aktorek ktore by mogly odegrac
  • Odpowiedz
Różnego rodzaju mitologie też nie są książkami fantasy czy sci-fi.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: to zależy, kto klasyfikuje różne rodzaje literatury. Zauważ, że to nie jest coś mierzalnego, jak na przykład fizyka, ale rzecz czysto umowna. Jeden literaturoznawca powie tak, inny powie nie.
Dlatego też w nawiasie był taki dopisek: dla uproszczenia...
  • Odpowiedz