Wpis z mikrobloga

O Boże jak mnie te baby śmieszą XD
1000 stron i blogów bo zostały PROGRAMISTKAMI HTMLa, jakieś gówno motywowanie innych dziewczyn (jakby różowe paski były upośledzone więc trzeba je prowadzić za rączkę i pokazywać dokładnie co mają robić), na fejsie wejdziesz w jakąś babę i w biogramie „MAMA PROGRAMISTKA, TUTAJ LINK DO BLOGA: WWW.PROGRAMUJWHTML.COM”
już nie mówiąc o grupach na fejsie XD chcesz się czegoś pożytecznego dowiedzieć to #!$%@? nie, same pytania „cześć dziewczyny jestem mamą 3-letniego Natanka i potrzebuje pieniążków dlatego postanowiłam programować, dajcie jakieś materiały” i wszystkie odpowiedzi to „zapraszam na mojego bloga”, wchodzisz w bloga a tam same posty o tym jak to fajnie jest być programistką XD
Nie mówiąc o tym że połowa bab na tych stronkach to jeszcze pierwszej pracy nie dostała ale chodzi na bootcamp więc a jebne se bloga XD
Jedna baba pisała że skończyła informatykę, angielski u niej średni, trochę programuje w C# ale nie ma żadnych projektów na koncie i hurr nie ma pracy i odpowiedzi innych bab tak jak picrel XD
Nie polecam grupek na fejsie dla bab bo mi oczy wypala, więcej rzeczy można się dowiedzieć z tagu humorinformatykow na vikop XD

#logikarozowychpaskow #programowanie #it #rozowepaski #rakcontent
Pobierz l.....a - O Boże jak mnie te baby śmieszą XD 
1000 stron i blogów bo zostały PROGRAMI...
źródło: comment_MeLM1j5wGNWKdNhRUdk0tczYUgXzWMBi.jpg
  • 46
@laczka: pamiętam ktoś kiedyś na wykopie dał blog jakiejś laski, która uczyła innych programowania, gdzie to były takie podstawy podstaw, że w gimnazjum podobne programy w żółwiku ze szlaczkami się robiło
ktoś by napisał, no ale trzeba uczyć się podstaw
no i prawda, zgodzę się, ale najśmieszniejsze było to, że na swoim AKTYWNYM koncie na linkedinie miała napisane kilka języków programowania i stopień 'beginner' więc no xD

potem się nie dziwię,
@reneene
Problem z tymi grupami jest taki, że robią dużo złego dla osób początkujących.
1. Wmawiają kobietom, że praca im się NALEŻY
2. Bardzo często widzę posty w stylu "ja nie umiałam nic, znalazłam pracę, nie ucz się, tylko CV wysyłaj gdzie się da"
3. Pisanie rzeczy w stylu "lol angielski potrzebny do pracy w POLSCE? Lol"
4. Laski które po 3 miesięcznym stażu (czasem wymyślonym) które wmawiają innym, że są "seniorami"
@diarrhoea: @laczka: Ostatnio widziałem oferte stażu w programowaniu i pod spodem komentarze "powinieneś wylecieć z firmy, 3k na stażu z takimi wymaganiami? niszczycie rynek, kto normalny przyjmie taką stawke przy takim zapotrzebowaniu na programistów?"

Artykuły sponsorowane, szkółki programowania już dawno zniszczyły rynek juniorski. W programowaniu jeszcze da się przeżyć ale testowanie to jest dramat. Teraz przychodzi po 600CV na staże (info ze strony schibsted) więc jeszcze rok, dwa firmy sie