Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robsosl: powiedziało pół Polski i mają rację. Głos jednego Mirka nic nie zmieni. Aby wpływać na wybory trzeba mieć hajs na formowanie opinii publicznej.
a co miałaby z własnej kieszeni płacić?


@marsnapada: Nie. Ale mogłaby utrzymywać się sama z uczciwej pracy. Wiesz jakie tsunami wyczyściłoby całą scenę polityczną na KAŻDYM szczeblu, gdyby zlikwidować uposażenia? Gdyby ci ludzie musieli zająć się (aż strach się bać tego słowa) PRACĄ?

I właśnie tak powinno być - chcesz być politykiem? Droga wolna. Ale bez pieniędzy.
@krzysztof-es-545: Chyba nie wiesz na czym polega polityka. Będąc politykiem nie zarabiasz kokosów z wypłaty. Spójrz sobie na pensje naszych polityków. Co innego władza i wiedza na temat np. przyszłych inwestycji, dotacji, decyzyjność w wielu sprawach urzędowych... można wymieniać w nieskończoność. Myślę wręcz, że usunięcie pensji sprawiło by że wtedy TYLKO osoby które chcą WYKORZYSTAĆ władzę będą się do niej garnąć. Bo po co ktoś inny miałby nadstawiać karku za swoje
skrupulatnie rozliczać go z obietnic wyborczych


@EmTeKa: A na to to miałem inny pomysł.
Na koniec kadencji wielkie show pod tytułem "rozlicz polityka".

Bierze się listę wszystkich złożonych przez niego obietnic i konfrontuje z tym, co zrobił.
Nie wywiązał się? To publiczne lanie po gołej dupie - intensywność zależna od liczby niespełnionych obietnic.
Do tego dożywotni ban na politykowanie.

Bez tłumaczenia, że się nie dało, że ktoś nie pozwolił, że to,
@krzysztof-es-545: Pamiętaj, że za politykami często stoją inni ludzie/organizacje, więc takie poniżenie nic nie da. Myślę, że za wygodne życie przez 4 lata i dobrą kasę wielu by się podłożyło i prosiło o kolejne klapsy...
@marsnapada niestety też się próbowałem wykopków dopytać jakie mają merytoryczne pociski po gulsman. Tldr kuc napisał mi że kobiety się nie nadają. Zrobiłem też ankietę z której wynika że w głębokim mikro siedzą kuce i ludzie z podejściem niema sensu głosować na malutkich. Ale to było jeszcze przed rozpoczęciem.
@icex też liczyłam na jakas merytoryczną dyskusję, ale się przeliczyłam. Liczy się tylko reklama wg większości... Przykre bo przez to nigdy nic się nie zmieni :)