Wpis z mikrobloga

@Caso: jestem ateistą i rozumiem że katolicy nieraz odwalają niezłe akcje, ale od modlitwy to byś się mógł o---------ć
ani to w tym wypadku nie krzywdzi ani nie rzuca się w oczy, niech się modlą w spokoju jeżeli taka jest ich wola
  • Odpowiedz
  • 64
@Caso oni nie są szkodliwi ani toksyczni jeśli pomaga im to poradzić sobie z stresem i problemami to niech sobie to robią, co ci to przeszkadza ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Hubertosik: ale zobacz, ci ludzie podaja jakies ciezkie intencje modlitwy. Jezeli by ci np. dzieciak umieral, to ostatnia rzecz jaka bys chcial uslyszec, to slowa kpiny. Po co sie w ogole odzywac w takiej sprawie, skoro skutkuje to tylko w waszym przypadku nakarmieniem ego, a w przypadku tych ktorzy sie modla, z pewnoscia nie pomaga.
  • Odpowiedz
@cockardka: @jadebowiemzewarto: ci ludzie mają posrane w głowie, mają urojenia i są niezrównoważeni psychicznie a często piastują odpowiedzialne stanowiska, decydują o życiu innych (np. urzędnicy) i do tego mają pełnię praw wyborczych. To mam do modlących się.
  • Odpowiedz
@siepan: no to jest wyjatkowo glupi przyklad, bo za lizaniem plyt chodnikowych nie stoi zadna tradycja, natomiast za modlitwa stoi tradycja siegajaca dlugo przed chrzescijanstwo.

Poza tym, modlitwa z definicji jest czyms osobistym, intymnym, oraz odbywajacym sie w zaciszu domowym ( mowie tu konkretnie o tym, ze ludzie nawzajem prosza w internecie o modlitwe w jakiejs intencji ).
  • Odpowiedz
Poza tym, modlitwa z definicji jest czyms osobistym, intymnym, oraz odbywajacym sie w zaciszu domowym ( mowie tu konkretnie o tym, ze ludzie nawzajem prosza w internecie o modlitwe w jakiejs intencji ).


@siepan: naucz sie czytac ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
@siepan: nieprawda, Chrystus modlil sie w gaju oliwnym samotnie, zreszta nie tylko tam. Przypadki modlitwy w wiekszym gronie to chyba tylko apostolowie dostarczaja.

Nie zmienia to jednak faktu, ze ingerujesz w cudze zycie, czepiasz sie rzeczy ktora nie ma wplywu totalnie na nic w twoim zyciu. Ja z kolei uwazam, ze ludzie pijacy a-----l i jedzacy nadmierna ilosc soli sa niespelna rozumu, nie chce zeby piastowali stanowiska publiczne, obejmowali urzedy,
  • Odpowiedz